НАСЛОВНА

Трамп апелира за што повеќе јапонски автомобили произведени во САД

Според него, производството на возила „дома“ е попрофитабилно, отколку да се увезуваат од надвор. Трамп ја даде оваа изјава за…

Таварес ги објави своите планови за Opel

Се планира концентрирање кон пазарните сегменти со висока профитна маргина и развој на електричната линија за целата PSA Group. Поранешната…

E.ON ќе изгради 10.000 станици за полнење во Европа

Енергетскиот провајдер E.ON ја објави својата нова кампања Freedom is Electric, според која компанијата си постави за цел изградба на…

Koenigsegg со нов светски рекорд за максимална брзина – 447 km / h

Производителот на суперспортски автомобили Koenigsegg објави дека компанијата регистрирала нов светски рекорд за најголема брзина на сериски автомобил. Koenigsegg Agera…

Пет години еволуција на Chevrolet Camaro во пет минути

Каналот Cars Evolution на YouTube објавија интересно и информативно видео со помош на што нè запознаваат со историјата на еден…

Subaru ќе прави електрични автомобили со Toyota i Mazda

Тие ја создадоа EC C.A. Spirit Co. LTD, чија цел е развој и производство на електрични возила. Како што открива…

Следниот Mitsubishi Mirage може да се заснова на Renault Clio

Едно од најголемите разочарувања во однос на продажбата на брендот, малиот Mitsubishi Mirage, наскоро ќе добие сосема нова генерација, а…

Гордон Мареј ветува автомобил со „совршена аеродинамика”

Компанијата Gordon Murray Automotive, основана од креаторот на McLaren F1 и Mercedes SLR McLaren, Гордон Мареј, покажа тизер на својот…

По своето деби во Франкфурт, Kia Stoniс и кај нас

Еден ден по доаѓањето на Stinger, пристигна и малиот кросовер на корејскиот производител Kia Stoniс кој влегува во жестока битка…

Škoda со Fabia RS како хибрид

Изведбата на Fabia RS ќе биде дел од главната концептна програма на VW, која овозможува создавање на неколку спортски верзии на…
Close