НАСЛОВНА

Distinguished Gentleman’s Ride по втор пат во Скопје

Distinguished Gentleman’s Ride по втор пат во Скопје

Низ улиците на македонската метропола продефилираа, според официјалните податоци, 102 моторцикли, управувани од господа и дами во беспрекорна тоалета и…
Дали дизел или бензин моторот е поеколошки?

Дали дизел или бензин моторот е поеколошки?

Funke Media Group откри дел од извештајот на Министерството со детали за факторите на животната средина на двата типа на…
Топ 10 најдобро продавани модели во Европа

Топ 10 најдобро продавани модели во Европа

Интересна ситуација, легендарниот модел, го забележува најголемиот пад на побарувачката во Топ 10 на европски најпреферираните автомобили, а сепак е…
Хек-трик на Маркез во Арагон

Хек-трик на Маркез во Арагон

За вкупно славје 1-2 победа се погрижи Дани Педроса, а по подлого време на подимот се најде Хорхе Лоренцо на…
Mazda потврди деби на прототип со ротор мотор во Токио

Mazda потврди деби на прототип со ротор мотор во Токио

Ова го најави потпретседателот на брендот, задолжен за истражување и развој во Европа, Мацухиро Танака. – Кога презентираме концепциски автомобил,…
Land Rover со трицилиндерски агрегати

Land Rover со трицилиндерски агрегати

Првиот модел со новата енергетска единица ќе биде Range Rover Evoque. Секако, во возилото нема да биде само конвенционалниот агрегат,…
Rimac ќе работи на свој втор модел

Rimac ќе работи на свој втор модел

Rimac ја стекна светската слава со лансирањето на електричниот автомобил Concept_One во 2013 година. Станува збор за електромобил со моќност од…
Маск не се откажал од системот за замена на батериите

Маск не се откажал од системот за замена на батериите

По одреден период таа повторно заживува и поднесена е Патентната апликација од калифорнискиот производител. По скоро една година, компанијата изгледаше…
Деби за Mitsubishi e-Еvolution

Деби за Mitsubishi e-Еvolution

Се очекува сериската верзија на овој прототип да стане идеолошки наследник на познатиот Lancer Evolution спортски седан, чие производство заврши…
Ford ќе прави електрични автомобили со Mahindra

Ford ќе прави електрични автомобили со Mahindra

Првата фаза од нивната соработка треба да трае три години, по што двете компании ќе одлучуваат дали да продолжат заедно.…
Back to top button
Close