НАСЛОВНА

Новиот Volvo XC60 е најбезбедниот Euro NCAP автомобил

Новиот Volvo XC60 е најбезбедниот Euro NCAP автомобил

Секој од нив може да се пофали со можна највисока оценка од 5 ѕвезди за безбедноста, која се нуди за…
Познати носителите на признанието „Златен волан за 2017 година“

Познати носителите на признанието „Златен волан за 2017 година“

Познати се победниците на најпрестижната автомобилска награда во Европа „Златен волан за 2017 година“. Гости, членови на жирито, новинари, политичари,…
Боб Луц: Автомобилите ќе бидат забранети со закон!

Боб Луц: Автомобилите ќе бидат забранети со закон!

Поранешен генерален потпретседател на General Motors, Боб Луц, во интервју за Automotive News даде интересна изјава дека за нешто под…
Ford подготвува освежување за Edge

Ford подготвува освежување за Edge

Американската поделба за Ford веќе работи на рафинирање на моделот Edge. Зад Океанот, моделот е поставен во средината на SUV…
Модел на Mercedes, сеуште не е излезен, се продава двојно повеќе?!

Модел на Mercedes, сеуште не е излезен, се продава двојно повеќе?!

Салон за продажба во Минхен ветува дека ќе испорача автомобил во втората половина од 2019 година, за сума од 4,51…
ЕICMA 2017: Yamaha Niken – првиот бајк на три тркала

ЕICMA 2017: Yamaha Niken – првиот бајк на три тркала

Овој ѕвер со три тркала веројатно ќе биде одличен за возење со неверојатни квалитети. Контактот со подлогата е постојано со…
EICMA 2017: Honda GL1800 Gold Wing пристигнува во Европа

EICMA 2017: Honda GL1800 Gold Wing пристигнува во Европа

Веќе 40 години моделот е синоним за удобност при подолго патување, луксуз и квалитет. Актуелното издание е со нов, поостар…
Нова Volga за 120.000 долари!

Нова Volga за 120.000 долари!

ГАЗ подготвува нова верзија на концептниот автомобил Volga 5000 GL. Овој модел се очекува да го одбележи почетокот на една…
Volvo претстави нов електричен автобус

Volvo претстави нов електричен автобус

Volvo Buses воведува нова верзија на електричниот автобус на компанијата – 7900 Electric, кој сега добива поголем капацитет на батериите…
Groupe Renault со единствен систем за избегнување на пречки

Groupe Renault со единствен систем за избегнување на пречки

Groupe Renault го демонстрира првиот светски систем за автономно избегнување на пречки на патот, кој е споредлив со реакцијата на…
Back to top button
Close