ТЕХНОЛОГИЈА

Euro 7 стандардот ќе стави крај на моторите со внатрешно согорување

Euro 7 стандардот ќе стави крај на моторите со внатрешно согорување

Производителите веќе сега мака мачат со 6d стандардот за емисија на штетни гасови, а пандемијата на коронавирусот само дополнително направи…
Lexus го најави новиот EV концепт и новиот Direct4 систем

Lexus го најави новиот EV концепт и новиот Direct4 систем

Премиум производителот Lexus започнува со имплементација на новиот план за електрификација на своите возила кој вклучува унапредување на перформансите, управувањето,…
Toyota го најави новиот електричен SUV

Toyota го најави новиот електричен SUV

Toyota подготвува целосно нов електричен SUV модел, кој ќе биде првиот електричен автомобил на компанијата базиран на целосно новата e-TNGA…
Hyundai ја претстави новата електрична платформа

Hyundai ја претстави новата електрична платформа

Новата модуларна платформа на Hyundai, E-GMP, ќе може да се користи за повеќето автомобилски сегменти, вклучително седани, SUV модели и…
Што се случува кога Akrapovič ќе стави титаниумски издув на M8

Што се случува кога Akrapovič ќе стави титаниумски издув на M8

Издувните системи на Akrapovič се навистина ценети во светот на автомобилизмот и мотоциклизмот, брендот е еден од најпознатите во својата…
Škoda преку звучна апликација ќе открива проблеми кај возилата

Škoda преку звучна апликација ќе открива проблеми кај возилата

Апликацијата на Škoda е наречена Sound Analyser, а истата го снима звукот додека автомобилот работи и потоа го споредува тоа…
Hyundai го најави New Horizons Studio за футуристички возила

Hyundai го најави New Horizons Studio за футуристички возила

New Horizons Studio на Hyundai има задача да произведе голем број на футуристички возила кои „ќе лутаат со невидена мобилност“.…
BAC ќе користи ниобиум во структурата на Mono

BAC ќе користи ниобиум во структурата на Mono

Ниобиумот е природен елемент кој е растеглив, прилагодлив и високо отпорен на корозија“. Според информациите, тој ги засилува механичките својства…
Mercedes ги претстави водородниот GenH2 и електричниот Actross

Mercedes ги претстави водородниот GenH2 и електричниот Actross

Светската премиера на концепт камионот на водороден погон, Mercedes-Benz GenH2 ја најавува технолошката стратегија за електрификација на возилата на Daimler.…
Volkswagen се пофали со полначките способности на ID.4

Volkswagen се пофали со полначките способности на ID.4

Додека светот ја очекува премиерата на Volkswagen ID.4, германскиот производител објави нов тизер со камуфлиран прототип, а овојпат во фокусот…
Back to top button