ТЕХНОЛОГИЈА

Летечкиот автомобил на SkyDrive со успешен човечки тест

Летечкиот автомобил на SkyDrive со успешен човечки тест

Возилото, кое попрецизно е опишано како eVTOL или Electric Vertical Takeoff and Landing возило наместо летечки автомобили, е изработено од…
Range Rover Evoque доби нови благи хибридни дизел мотори во Европа

Range Rover Evoque доби нови благи хибридни дизел мотори во Европа

Evoque сега е достапен на европскиот пазар со два нови четирицилиндрични Ingenium дизел мотори кои содржат блага хибридна технологија. Првиот…
Škoda со нов тизер и нови детали за престојниот Enyaq iV

Škoda со нов тизер и нови детали за престојниот Enyaq iV

Škoda го подготвува својот прв целосно електричен автомобил за лансирањето. Enyaq iV кросоверот ќе го забележи своето официјално деби на…
Lucid Air е најбрзо полнечки електричен автомобил на светот

Lucid Air е најбрзо полнечки електричен автомобил на светот

Производителот Lucid Motors се пофали дека нивниот автомобил ќе има батерија која најбрзо се полни во однос на конкуренцијата. Во…
Vitronic ја претстави автономната приколка која лови бесни возачи

Vitronic ја претстави автономната приколка која лови бесни возачи

Една од најлошите работи за некои од возачите додека брзаат на јавните патишта, секако покрај некоја несреќа, е да бидат…
Е-камионите во реална употреба со 2.500 парчиња Nikola

Е-камионите во реална употреба со 2.500 парчиња Nikola

Nikola обезбеди договор за продажба на електрични камиони за ѓубре на компанијата за отстранување отпад во Соединетите Американски Држави. Како…
GAC најави нови батерии со автономија над 1.000 км

GAC најави нови батерии со автономија над 1.000 км

GAC преку соопштение откри дека развиле нова технологија поврзана со батериите за електричните автомобили со кои се овозможува уште побрза…
Pininfarina Battista добива уникатен аудио систем

Pininfarina Battista добива уникатен аудио систем

За да се осигураат дека идните сопственици ќе слушаат квалитетна музика додека се возат со нивниот хиперавтомобил од речиси 2.000…
Sony продолжува со развојот на концептниот автомобил Vision-S

Sony продолжува со развојот на концептниот автомобил Vision-S

Електричниот концептен автомобил на Sony со напреден автономен систем и два електромотори со моќност од 268 КС, наречен Vision-S, привлече…
Jaguar Land Rover подготвува револуција со бесконтактни екрани

Jaguar Land Rover подготвува револуција со бесконтактни екрани

Британската групација Jaguar Land Rover во соработка со Универзитетот во Кембриџ започнува проект за поставување на нови стандарди со цел…
Back to top button