ИНТЕРЕСНО

Познати финалистите за GREEN CAR OF THE YEAR 2018

Познати финалистите за GREEN CAR OF THE YEAR 2018

Во финалната петорка на GREEN CAR OF THE YEAR 2018 се вклучени Honda Accord, Honda Clarity, Hyundai Ioniq, Nissan LEAF…
Планот на Mitsubishi: 11 модели за 3 години

Планот на Mitsubishi: 11 модели за 3 години

Јапонската компанија Mitsubish го претстави својот тригодишен стратешки план за развој, насловен Drive for Growth. Во него е предвидено во…
Škoda одбележува 70 години производство во Квасини

Škoda одбележува 70 години производство во Квасини

Годинава Škoda AUTO одбележува 70 години од стартот на производствената активност во корпоративниот комплекс во Квасини. Во моментов, во комплексот…
Групацијата Volkswagen забележа историски продажни резултати

Групацијата Volkswagen забележа историски продажни резултати

Volkswagen Group забележа историски месечни продажни резултати, откако дилерите на неговите главни брендови успеаја да го подобрат остварувањето во септември…
Volkswagen запре со производство на Scirocco

Volkswagen запре со производство на Scirocco

Спортскиот хечбек Volkswagen Scirocco се базираше на петтата генерација на VW Golf. Опсегот на моторот вклучува два бензински и два…
Распродажба во Aston Martin на уникатни автомобили!?

Распродажба во Aston Martin на уникатни автомобили!?

Станува збор за ексклузивни автомобили, создадени по нарачка на клиентите. Минималната цена на еден таков автомобил е 2,6 милиони долари,…
Германската марка Wiesmann се враќа на пазарот

Германската марка Wiesmann се враќа на пазарот

Компанијата Wiesmann постигна договор со BMW-M GmbH поделбата за преземање на 8-цилиндерски бензински мотори од S63 серијата. Ова го објави…
Норвешка воведува „данок Tesla “

Норвешка воведува „данок Tesla “

Со него ќе се оданочуваат електрични возила со тежина над 2,5 тони. Што значи дека ќе влијае претежно на сопственици…
Audi евидентира ново јубилејно достигнување

Audi евидентира ново јубилејно достигнување

Фабриката на Audi во Ѓер (Унгарија) забележа импресивен резултат, откако произведе 500.000 возила за 20 години. Јубилејната машина е зелено…
Стоп и за бензинците во Париз до 2030 година!

Стоп и за бензинците во Париз до 2030 година!

Властите во Париз планираат да забранат сообраќање на сите автомобили со мотори со внатрешно согорување до 2030 година. -Тоа е…
Back to top button
Close