ИНТЕРЕСНО

Продолжува развојот на CNG технологијата на Seat

Продолжува развојот на CNG технологијата на Seat

Шпанскиот производител Seat активно работи на развој на технологијата за компримиран природен гас – CNG, со кој брендот ќе им…
Fiat Chrysler ќе плати милиони на Tesla, за да ги задоволи новите правила на ЕУ

Fiat Chrysler ќе плати милиони на Tesla, за да ги задоволи новите правила на ЕУ

Така, италијанско-американската алијанса ќе избегне парични казни за прекршување на новите правила на ЕУ за штетни гасови, објави Financial Times.…
Xiaomi ќе направи свој автомобил

Xiaomi ќе направи свој автомобил

Тој ќе се вика како и најпознатите мобилни телефони на брендот – Redmi, соопштија од компанијата. За остварување на своите…
Викенд тарифа: Инзвонредни перформанси на новиот F8 Tributo

Викенд тарифа: Инзвонредни перформанси на новиот F8 Tributo

Производителот на спортски луксузни автомобили овој пат реши да не размрда и притоа да си поигра со нашите адреналински нивоа,…
Volkswagen стигна до 30.000.000 примероци од Passat

Volkswagen стигна до 30.000.000 примероци од Passat

Од брендот соопштија дека јубилејниот претставник на најпродаваниот предлог во сегментот, е Passat GTE Variant од последната генерација на моделот…
Практична опрема за безбедно патување од Opel

Практична опрема за безбедно патување од Opel

Opel за своите модели нуди широк опсег на практична опрема која ќе ни овозможи едно удобно и безбедно патување. Многу…
Ford Mustang Shelby GT500 2020 ќе биде ограничен на 290 km/h

Ford Mustang Shelby GT500 2020 ќе биде ограничен на 290 km/h

Ford тврдеше дека Shelby GT500 2013-та е добар за 320 km/h на прав пат. Тој автомобил имаше 662 коњски сили…
PSA и FCA ќе направат заеднички електричен автомобил

PSA и FCA ќе направат заеднички електричен автомобил

Сега, излегува дека двајцата производители сепак ќе соработуваат, објави Automotive News. Според информациите, двата автомобилски гиганти PSA Group и Fiat…
Apple го превзема одговорното лице за моторите од Tesla

Apple го превзема одговорното лице за моторите од Tesla

Тој се смета за еден од најдобрите специјалисти во сверата на електромоторите. До доаѓањето во Tesla во 2015 година тој…
Jaguar Land Rover ќе ги убива бактериите во автомобилот

Jaguar Land Rover ќе ги убива бактериите во автомобилот

Компанијата соопшти дека истражува широк спектар на можности за возачот и патниците кои вклучуваат технологија фокусирана на превенција на болестите.…
Back to top button
Close