ИНТЕРЕСНО

Реплика на Citroën од 1922

Реплика на Citroën од 1922

Францускиот производител Citroën во 2016 година го започна проектот за реконструкција на оригиналниот автомобил Scarabee d’Or кој успеа да ги…
Автономно Renault Zoe такси

Автономно Renault Zoe такси

Целта на „The Paris-Saclay Autonomous Lab” проектот е транспортот со автономни возила да стане реалност во Франција. За реализација на овој…
BMW ja означува 35 годишнната на серијата 5 со ограничено издание

BMW ja означува 35 годишнната на серијата 5 со ограничено издание

Во специјалната серија BMW M5 Edition 35 Years се вклучени само 350 возила, секој еден од сопствениците ќе ужива во…
Моторот Hellephant ќе вметне 1000 коњски сили во вашиот автомобил, секако ако можете да го вградите

Моторот Hellephant ќе вметне 1000 коњски сили во вашиот автомобил, секако ако можете да го вградите

Може постојано да ги подобрувате перформансите на вашиот стар „набилдан” автомобил со електронски или механички тјунинг или можете да преминете…
Кои мотори ги избираат европските клиенти?

Кои мотори ги избираат европските клиенти?

Алтернативните возила на електрична енергија покриваат вкупно 8,5% од пазарот на ЕУ. Со исклучок на Германија, побарувачката за бензински автомобили…
Уникатно BMW i8 ќе се грижи за безбедноста на Formula E

Уникатно BMW i8 ќе се грижи за безбедноста на Formula E

Автомобилот е специјално доработен за употреба во услови на патека, а всушност е i8 Roadster, со дизајн од i8 Coupé.…
Opel го покажа Grandland X Hybrid4 (Видео)

Opel го покажа Grandland X Hybrid4 (Видео)

Opel Grandland X Hybrid4 доаѓа со погон на четири тркала, а хибридниот систем ветува максимална моќност од 300 коњски сили.…
Од што зависи бројот на купените електрични автомобили?

Од што зависи бројот на купените електрични автомобили?

Интересен заклучок од овој извештај е и директната зависност на бројот на купените електрични модели од благосостојбата на граѓаните. Земјите…
Германскиот автопат само што стана електричен

Германскиот автопат само што стана електричен

Сега мал дел од автопатот може да напојува електрични камиони додека превезуваат стоки. Ова го прави германскиот автопат еден од…
Култ MX-5 на 30!

Култ MX-5 на 30!

Во меѓувреме, нејзината четврта генерација ужива меѓу нејзините обожаватели со исто толку шарм како и првата. За 30-годишниот јубилеј на…
Back to top button
Close