ИНТЕРЕСНО

Renault започна со тестирање на прототипните е-камиони

Renault започна со тестирање на прототипните е-камиони

Моделот D Wide Z.E. претставува електричен камион на францускиот производител, кој пред речиси една година беше за прв пат претставен…
Mercedes го електрифицира хечбекот од А-класата

Mercedes го електрифицира хечбекот од А-класата

Според официјални извештаи на германската транспортна власт, plug-in хибридната верзија на Mercedes-Benz А250 е речиси спремна да дебитира и да…
Genesis најавува нови модели

Genesis најавува нови модели

Веднаш штом ги освои клиентите и ја помина „светата тројка“ на пазарот во Америка, новоформираниот бренд Genesis планира да ја…
BMW ја проширува својата M гама

BMW ја проширува својата M гама

Новиот концепт на баварците предвидува користење на хибридни технологии во моделите на M верзиите. Идејата на раководството на компанијата е…
Opel ќе ја електрифицира идната Astra

Opel ќе ја електрифицира идната Astra

Следната генерација на Opel Astra ќе се произведува од 2021 година во два европски погони, вклучувајќи го и традиционалниот дом…
Безбедносниот ремен полни 60 години

Безбедносниот ремен полни 60 години

Над 1 милион човечки животи се спасени благодарение на безбедносниот ремен од денот кога е измислен во 1959 година до…
Porsche 911 генерациски под отворено небо

Porsche 911 генерациски под отворено небо

Моделот Porsche 911 се промени навистина премногу во поглед на првата генерација која германскиот прозиводител ни ја претстави во далечната…
Помладите клиенти на VW Group возат Seat

Помладите клиенти на VW Group возат Seat

Seat привлекува помлади купувачи на автомобили во рамките на групата – тие се во просек 10 години помлади од оние…
Најдобро продаваните брендови и модели во Европа во месец мај

Најдобро продаваните брендови и модели во Европа во месец мај

Последните податоци на агенцијата JATO Dynamics покажуваат дека пазарот на нови автомобили во Европа задржува стабилна позиција втор месец по…
Првиот воз со погон на горивни ќелии започнува со тестирање

Првиот воз со погон на горивни ќелии започнува со тестирање

Компанијата Porterbrook и центарот за истражување и образование на Универзитетот во Бирмингем (BCRRE), објавија дека првиот водороден воз на Велика…
Back to top button
Close