ИНТЕРЕСНО

Renault-Nissan именуваше инженер да ја надгледува алијансата

Renault-Nissan именуваше инженер да ја надгледува алијансата

49-годишниот Заблит во моментов е шеф на секторот за бизнис развој на алијансата Renault-Nissan. Тој ќе застане на новата позиција…
T-Roc кабриолетот на Volkswagen започна со производство

T-Roc кабриолетот на Volkswagen започна со производство

Кабриолет верзијата на T-Roc е експанзија на линијата T-Roc, која веќе ја вклучува стандардната варијанта на кросовер со четири врати.…
Потврден нов plug-in хибридниот суперавтомобил на McLaren

Потврден нов plug-in хибридниот суперавтомобил на McLaren

Британскиот производител McLaren за прв пат навлезе во електрификацискиот свет уште во 2013 година кога го претстави plug-in хиперавтомобилот P1.…
Hennessey има големи планови за Chevrolet Corvette

Hennessey има големи планови за Chevrolet Corvette

Беше прашање на време кога во познатата тјунинг компанија од Тексас ќе се позанимаваат со новото осмо издание на Corvette,…
Bentley го претстави Continental GT посветен на Pikes Peak

Bentley го претстави Continental GT посветен на Pikes Peak

Од одделот на Bentley Mulliner пристигнува специјално и ограничено издание на моделот Continental GT посветено на Pikes Peak со кој…
Уникатен Rolls-Royce Phantom ќе се појави на аукција

Уникатен Rolls-Royce Phantom ќе се појави на аукција

Со прослава на 115. роденден во најпознатата британска автомобилска компанија Rolls-Royce ги завршија подготовките околу уникатниот модел Phantom. Скици за…
Pagani Zonda Aether продадена за 6.812.000 долари

Pagani Zonda Aether продадена за 6.812.000 долари

Пред само неколку дена во главниот град на Саудиска Арабија, Ријад, уникатна бела Zonda Riviera доби нов сопственик кој издвои…
Одржувањето на Bugatti Veyron чини цело богатство

Одржувањето на Bugatti Veyron чини цело богатство

Ако мислевте дека промената на маслото на вашиот автомобил чини многу пари, почекајте додека да слушнете колку тој зафат чини…
Шпиунска фотка од новиот Hyundai Santa Cruz

Шпиунска фотка од новиот Hyundai Santa Cruz

Пред неколку недели производителот потврди дека производството ќе започне во 2021. година во фабриката во Алабама заедно со новите Santa…
Jannarelly Automotive пристигна на европскиот пазар

Jannarelly Automotive пристигна на европскиот пазар

Главни виновници за Jannarelly Automotive се Ентони Џанарели, дизајнер на автомобили кој работел за W Motors, Lykan и Fenyr Supersport…
Back to top button
Close