ИНТЕРЕСНО

22 трки во Formula 1 во 2020 година

22 трки во Formula 1 во 2020 година

Меѓународната автомобилска федерација FIA ги објави првичните планови за организирање на Formula 1 стартувањата за следната сезона. Организаторите на Formula…
Polestar отвори нова фабрика во Кина

Polestar отвори нова фабрика во Кина

Марката за електрични автомобили Polestar ја отвори својата прва фабрика во Кина. Ова е клучен момент за брзорастечката автомобилска компанија…
Загина Џеси Комбс, најбрзата жена на четири тркала

Загина Џеси Комбс, најбрзата жена на четири тркала

Телевизиската личност и најбрзата жена на четири тркала се удри за време брзинскиот тест кој го имаше вчера во Орегон.…
Како F1 возачите ја објаснуваат Formula 1? (Видео)

Како F1 возачите ја објаснуваат Formula 1? (Видео)

За претстојниот викенд е закажана трката за големата награда на Белгиското гран при. Со тоа стартува и вториот дел од…
Електричниот Porsche Taycan со нов рекорд на Нирбургринг (Видео)

Електричниот Porsche Taycan со нов рекорд на Нирбургринг (Видео)

Porsche објави дека компанијата постави нов рекорд на легендарната патека Нирбургринг со електричниот Taycan. Објавувањето на ова достигнување за Taycan…
Почина Фердинанд Пих, човекот што го однесе VW на врвот

Почина Фердинанд Пих, човекот што го однесе VW на врвот

Поранешниот шеф на VW групата, Фердинанд Пих, почина на 82 годишна возраст, пренесува Ројтерс. Пих е внук на Фердинанд Порше…
Mazda и Lidl: Споделувањето автомобили не вреди!

Mazda и Lidl: Споделувањето автомобили не вреди!

Со големи амбиции, Mazda влезе во зоната за споделување автомобили во Германија во 2018 година. Сепак, поради недостаток на перспектива,…
Cupra и FC Barcelona со глобално партнерство (Видео)

Cupra и FC Barcelona со глобално партнерство (Видео)

Seat – Cupra, луксузната спортска марка, објави дека компанијата формира ново глобално партнерство со FC Barcelona, според кое производителот на…
Производителот на електричниот i-Pace сака редефинирање на зборот „автомобил”

Производителот на електричниот i-Pace сака редефинирање на зборот „автомобил”

Автомобилскиот производител рече дека целосно електричниот i-Pace, прецизно кажано, не е дефиниран како автомобил. Oxford English Dictionary (OED), главниот историски…
JLR сака да проектира 3D филмови директно во вашите очи

JLR сака да проектира 3D филмови директно во вашите очи

Технологијата ќе се користи за проектирање на аугментрано реални насоки и предупредувања во вашето видно поле, избегнувајќи ја потребата да…
Back to top button
Close