ИНТЕРЕСНО

Фановите на Porsche гласаа за електричниот кросовер

Фановите на Porsche гласаа за електричниот кросовер

Германската компанија ги објави резултатите од своето истражување меѓу фановите на брендот, кои дефинитивно се „за“, за ваков автомобил. Производителот…
Lamborghini произведе Huracan со сериски број 10.000

Lamborghini произведе Huracan со сериски број 10.000

Јубилејниот автомобил е од верзијата Huracan Performante во конфигурација Verde Mantis и е наменет за клиент во Канада. Паралелно со…
Subaru и Honda со најлојални купувачи, според студија на Edmunds

Subaru и Honda со најлојални купувачи, според студија на Edmunds

Истражувањето опфати 13,9 милиони корисници, главно од САД, помеѓу 2007 и 2017 година. Резултатите покажуваат дека јапонските брендови Honda, Subaru…
Новaта марка на Volkswagen за електромобили е именувана како SOL

Новaта марка на Volkswagen за електромобили е именувана како SOL

Првиот резултат од оваа соработка е раѓањето на новиот бренд SOL (од шпански – сонце), а првиот модел всушност е…
Продажбата на Lamborghini Urus ги надмина сите очекувања

Продажбата на Lamborghini Urus ги надмина сите очекувања

Според директорот на Lamborghini, Стефано Доменикали, побарувачката за луксузниот кросовер ги надминува сите очекувања. -По реакциите во предпродажниот процес очекувавме…
Geely сакал да купи и дел од BMW?

Geely сакал да купи и дел од BMW?

Неодамна, милијардерот стана најголем приватен акционер во Daimler AG. Списанието не ги наведува причините зошто договорот со BMW не се…
Просечните емисии на CO2 во Европа се зголемуваат

Просечните емисии на CO2 во Европа се зголемуваат

Иако десетици градови ги најавија своите намери да го запрат движењето на стари автомобили, резултатот од овие иницијативи во моментот…
Volkswagen Group ги менува плановите за Audi

Volkswagen Group ги менува плановите за Audi

Porsche ја користи шасијата J1, а Audi – модуларната MLB. Сепак, ова ќе се смени во 2022 година, и најверојатно…
Радикални промени во луксузниот SUV сегмент во 2019 година

Радикални промени во луксузниот SUV сегмент во 2019 година

Причината за тоа е лансирањето на новини од BMW и Audi, како и промената на модели кај Mercedes, тврди во…
Michelin е најценет производител на гуми во светот

Michelin е најценет производител на гуми во светот

Во првите три влегуваат, минатогодишниот лидер Bridgestone со оценка од 6.992 и Continental со 4.756 милијарди долари, кој го задржа…
Back to top button
Close