ИНТЕРЕСНО

Audi со E-tron Sportback во Лос Анџелес

Audi со E-tron Sportback во Лос Анџелес

Најавата беше објавена за време на тековниот меѓународниот автомобилски саем во Франкфурт, каде што автомобилот беше прикажан кратко на екранот.…
VW ID.Crozz добива производна верзија наречена ID.4

VW ID.Crozz добива производна верзија наречена ID.4

Во 2017 година на Саемот во Лос Анџелес, Volkswagen го претстави концептниот ID. Crozz како електричен SUV со големина на…
Simplex е ретро-инспириран концепт со футуристички пресврт

Simplex е ретро-инспириран концепт со футуристички пресврт

Концептот наречен Vision Mercedes Simplex претсавува ретро-инспириран роудстер кој му оддава почит на историското наследство и раѓањето на марката. Како…
Nissan го пропушти саемот за автомобили во Франкфурт

Nissan го пропушти саемот за автомобили во Франкфурт

Јапонците одлучија неговата презентација да ја направат во пет европски метрополи. Европската канцеларија на Nissan реши да се пошегува со…
Toyota ја покажа платформата за новиот Yaris

Toyota ја покажа платформата за новиот Yaris

Како и со останатите модели базирани на TNGA, GA-B е дизајниран да ги максимизира карактеристиките на ракување со автомобилот. Подвозјето…
Деловниот центар Премиум ги отвори своите врати за компаниите

Деловниот центар Премиум ги отвори своите врати за компаниите

Објектот се простира на корисна површина од 12.000 м2 распоредени на 7 ката и подземен паркинг на 3 нивоа со…
Mercedes најави производство на три модела во Кина

Mercedes најави производство на три модела во Кина

Mercedes преку германско-кинеската компанија BAIC ќе го произведува електричниот SUV EQC, спортската лимузина AMG A35L Sedan и компанктниот SUV GLB.…
Fiat 500 нема да се продава во Америка

Fiat 500 нема да се продава во Америка

Од компанијата изјавија дека автомобилите ќе се продаваат се додека има залиха, но нема да продолжи со понатамошно производтсво. Ова…
Bugatti со прототипен Chiron оствари нов брзински рекорд (Видео)

Bugatti со прототипен Chiron оствари нов брзински рекорд (Видео)

Bugatti стана првиот производител што ја проби бариерата од 482 km/h, со надградената прототипна верзија на својот хиперавтомобил Chiron. Тест-автомобилот…
Lamborghini со електрификација на V12

Lamborghini со електрификација на V12

Непосредно по извештајот дека наследникот на Aventador е поместен за 2024 година, Motor Authority имаше прилика да разговара со главниот…
Back to top button
Close