ИНТЕРЕСНО

Северна Америка ги објави победниците за автомобил на годината

Северна Америка ги објави победниците за автомобил на годината

Организаторите најавија дека во исклучително сериозна конкуренција, со наградата Автомобил на годината за 2019 година на Северна Америка веќе може…
Автомобилите со најфутуристички контролни панели

Автомобилите со најфутуристички контролни панели

Изминатава година имавме можност да погледнеме голем дел на нови концептни модели, преку кои производителите од целиот свет се потрудија…
Volkswagen предупреди- цените на автомобилите ќе се зголемуваат!

Volkswagen предупреди- цените на автомобилите ќе се зголемуваат!

Според директорот за продажба на VW Групацијата Кристијан Дахлајм, разликата ќе се почувствува особено кај возилата со ниски цени. Тој…
Brabham Automotive најави дека се враќа на 24 часа Ле Ман

Brabham Automotive најави дека се враќа на 24 часа Ле Ман

Австралиската компанија ќе оформи тркачки тим и повеќегодишна моторспорт програма со цел да учествува во 24 часа Ле Ман и WEC…
Новата верзија на Bentayga е подобра од Urus во перформанси

Новата верзија на Bentayga е подобра од Urus во перформанси

Во принцип, сегашните 608 КС под капакот на Bentayga треба да бидат доволно за сопствениците на SUV моделот, меѓутоа, проблемот…
Kia ќе обезбеди модели за потребите на Australian Open

Kia ќе обезбеди модели за потребите на Australian Open

Kia ќе обезбеди специјално опремени автомобили за потребите на членовите и делегатите од Australian Open. Официјалната церемонија за отворањето на…
Peugeot го произведе 2008 со број 1.000.000 во Мулхаус

Peugeot го произведе 2008 со број 1.000.000 во Мулхаус

Во Мулхаус, секој ден од склопување излегуваат по 780 претставници на 2008, а резултатот за целата 2018 година е на…
Финалисти за најубавиот автомобил на годината за 2018

Финалисти за најубавиот автомобил на годината за 2018

По полуфиналната фаза на натпреварот, листата достигна вкупно седум возила, DS3 CrossBack, Range Rover Evoque, Mercedes A-Class и Peugeot 508…
Намалени цените на Tesla откако падна вредноста на акциите

Намалени цените на Tesla откако падна вредноста на акциите

Овој потег беше интерпретиран од страна на инвеститорите како знак на опаѓање на побарувачката за производи на компанијата, сподели The…
АвтоВАЗ со осум нови модели до 2026

АвтоВАЗ со осум нови модели до 2026

За целта се вработени нови 400 соработници во инжeнерскиот центар на компанијата, меѓу кои млади професионалци од универзитетите во земјата.…
Back to top button
Close