ИНТЕРЕСНО

Дали Urus може против Huracan на патека (ВИДЕО)

Дали Urus може против Huracan на патека (ВИДЕО)

Кросоверот Lamborghini Urus се потпира на 4.0 литарски V8 мотор со две турбини кој развива 650 коњски сили и 850…
Внатрешноста на Skoda Vision RS

Внатрешноста на Skoda Vision RS

Без да навлегуваат во многу детали, од Skoda коментираат дека ентериерот на Vision RS ќе предложи спортски и простран амбиент,…
BMW со интелигентен персонален асистент

BMW со интелигентен персонален асистент

Овој систем претставува интелигентен борд асистент, кој се активира со извикување на фразата Hey BMW. Од компанијата коментираат дека интелигентниот…
Светскиот пазар на автомобили под закана дека ќе пропадне

Светскиот пазар на автомобили под закана дека ќе пропадне

Според прогнозата на LMC Automotive продажбата на автомобили во светот во 2018 година ќе се зголеми за 1,8%, додека просекот…
Koenigsegg знае како да го победи Tesla Roadster

Koenigsegg знае како да го победи Tesla Roadster

Според планот, од Koenigsegg потребно е да го подобрат забрзувањето на својот автомобил и да бидат подобри од 1,9 секунди…
Model 3 заостанува во продукција заради проблеми со бојата

Model 3 заостанува во продукција заради проблеми со бојата

Првата година со продукцијата Model 3, Tesla требаше да помине многу пречки. Но најмалку се очекуваше дека ќе има проблеми…
RM SOTHEBY’S продаде автомобили за 158 милиони долари за два дена

RM SOTHEBY’S продаде автомобили за 158 милиони долари за два дена

Од RM SOTHEBY’S откриваат интересни детали околу промената на сопственоста на новата најскапа кола во светот. Коментираат дека наддавањето започначо…
Пет децении Opel GT

Пет децении Opel GT

Авантурата започна во Лас Вегас, а потоа возилата минаа низ патиштата на 4 американски држави, изминаа вкупно 2.000 километри, за…
Alfa планира да продаде 400.000 кросовери во 2022 година

Alfa планира да продаде 400.000 кросовери во 2022 година

Освен Stelvio, во план е лансирање на уште најмалку два слични модели. Еден ќе биде помал, конкурент на BMW X2…
Volkswagen ја купува Tesla?

Volkswagen ја купува Tesla?

Двете компании се подготвени да платат по 30 милијарди долари за произведувачот на електрични автомобили. Зделката сепак нема да биде…
Back to top button
Close