ИНТЕРЕСНО

Седум милиони долари за 12 ретки Porsche модели

Седум милиони долари за 12 ретки Porsche модели

Проценката е дека цената на целата колекција ќе изнесува околу 7,4 милиони долари. Овој избор на автомобили, Porsche го смета…
Volkswagen „пука“ на позицијата лидер кај електрични возила со нова поделба

Volkswagen „пука“ на позицијата лидер кај електрични возила со нова поделба

Новата дивизија ќе ја води, Томас Улбрих, поранешен шеф на производство на компанијата. Ова беше објавено во посебна порака од…
Renault-Nissan-Mitsubishi со инвестиција од милијарда евра во нови технологии

Renault-Nissan-Mitsubishi со инвестиција од милијарда евра во нови технологии

Веста беше потврдена од страна на претседателот Гон на изложбата на CES во Лас Вегас. Француско-јапонската групација ќе ги финансира…
Alfa Romeo со раст од 62% во 2017 година

Alfa Romeo со раст од 62% во 2017 година

На овој начин, во глобала, се достигнати бројките на раст најавени од првиот човек на FCA, Серџо Маркионе, пред стартот…
SEAT забележа рекорд во 2017 година

SEAT забележа рекорд во 2017 година

Резултатот од 2017 е за 14,6% подобар од претходната година и најдобро достигнување на брендот од 2001, па наваму. Со…
Кои се најпродаваните марки на автомобили во 2017 година

Кои се најпродаваните марки на автомобили во 2017 година

Според податоците на агенцијата Focus2Move, во првите три на најдобро претставени во 2017 се Volkswagen со раст од 4,7%, или…
Volvo XC60 е најбезбедниот автомобил за 2017 година

Volvo XC60 е најбезбедниот автомобил за 2017 година

ХС60 постигна речиси совршени 98% за заштита на возрасните патници и кај големите кросовери ја потенцира предноста во категоријата Асист-…
Bosch и Continental со по 5% во HERE Technologies

Bosch и Continental со по 5% во HERE Technologies

На тој начин се приклучуваат на главните инвеститори и сопственици на компанијата Audi, BMW и Daimler, како и на другите…
Рекордна година за Jaguar Land Rover

Рекордна година за Jaguar Land Rover

Вкупната реализација на фирмата достигна ниво од 621.109 автомобили, што претставува подобрување од 7% во однос на календарската 2016 и…
Калифорнија забранува бензински и дизел возила во 2040 година

Калифорнија забранува бензински и дизел возила во 2040 година

Ако биде одобрен, документот ќе стапи на сила на 1 јануари 2040 година. Предлог законот се нарекува „чист автомобилски акт…
Back to top button
Close