ИНТЕРЕСНО

Карлос Гон дозволи фузија под шапката на Renault-Nissan-Mitsubishi

Карлос Гон дозволи фузија под шапката на Renault-Nissan-Mitsubishi

“Да, зошто да не!“ – одговори Гон на прашање на BFM Business дали се можни спојувања, за да се засили…
Honda произведе 25 милиони автомобили во САД

Honda произведе 25 милиони автомобили во САД

Јубилејниот автомобил е од гамата Accord 2018, составен во фабриката Marysville Auto на брендот во Охајо. Во истиот комплекс, но…
Сitroen го менува името Piсasso

Сitroen го менува името Piсasso

Сега тие ќе се викаат SpaceTourer, истакнуваат во изднието на Auto Express. На автосалонот во Женева, кој ги отвора врати…
Инвестицијата во Daimler го одложи купувањето на FCA?

Инвестицијата во Daimler го одложи купувањето на FCA?

Ли Шуфу, милијардерот кој стои зад Geely, кој купи минатата недела 9,69% од Daimler за 9 милијарди долари, направил контакт…
Кои се најквалитетните премиум возила според J.D.Power

Кои се најквалитетните премиум возила според J.D.Power

Јапонската луксузна филијала на Toyota освои со своите изданија пет награди и четири први места во класифицирањето за најквалитетни премиум…
GM „украде“ име на модел на Mazda

GM „украде“ име на модел на Mazda

Од барањето до патентен завод на САД се гледа дека General Motors е подговен за регистрација на ова име, а…
Калифорнија дозволи да се сообраќаат автомобили без возач

Калифорнија дозволи да се сообраќаат автомобили без возач

Промените се објавени од Министерството за моторни возила (ДМД) на задоволство на лобистите од Силиконската долина. Соопштението предизвика лути реакции…
Aston Martin има потреба од силен партнер за да преживее

Aston Martin има потреба од силен партнер за да преживее

Компанијата оствари профит за прв пат по 8 години и сега се подготвува за јавна понуда на акции на берзата.…
Забрана за дизелите во германските метрополи!

Забрана за дизелите во германските метрополи!

Постои глобално „против“ автомобилите со дизел мотори, откако Volkswagen призна дека во 2015 година лажно ги претставувал вредностите на емисијата…
Volkswagen двојно ја зголеми добивката во 2017 година

Volkswagen двојно ја зголеми добивката во 2017 година

Извештајот за минатата година, кој официјално беше објавен пред неколку дена, покажува оперативен профит од 13,8 милијарди евра за 2017…
Back to top button
Close