ИНТЕРЕСНО

Маркионе: Електрични автомобили се убава фантазија!

Маркионе: Електрични автомобили се убава фантазија!

-Не знам се уште голема компанија која „прави многу пари“ од продажба на електрични автомобили? Профитот е возможен само ако…
Транспортниот сектор во Европа и САД со помалку автомобили до 2030

Транспортниот сектор во Европа и САД со помалку автомобили до 2030

Првичните индикации се дека до 2030 година ќе треба помалку автомобили отколку во моментот, секој трети ќе се нуди во…
Маркионе одби да го продаде Јеер на Кинезите

Маркионе одби да го продаде Јеер на Кинезите

Ова беше потврдено од Серџо Маркионе, на прес-конференцијата во Детроит.   -Нема ништо да се дели. Ние немаме намера да…
Нов автомобилски бренд се појави во Северна Кореја

Нов автомобилски бренд се појави во Северна Кореја

Тоа на својата страница на Twitter го објави историчарот и преведувач, Мартин Висер, кој важи за најголем познавач на збиднувањата…
Volvo создаде прв еколошки неутрален погон

Volvo создаде прв еколошки неутрален погон

Од стартот на оваа година фабриката за мотори во градот Шовде користи електрична енергија и греење целосно од обновливи извори.…
Без Opel на салонот во Женева?!

Без Opel на салонот во Женева?!

Германската компанија Opel нема да учествува на претстојниот салон на автомобили во Женева, во март, поради притисокот од новиот сопственик…
Macan генерира половина од продажбата на Porsche во 2017

Macan генерира половина од продажбата на Porsche во 2017

Главниот “виновник” за подобрување на пазарната претставување на Porsche е новата Panamera, чија побарувачка е зголемена за 83% во однос…
BMW Group е број 1 во премиум хибридни и електрични возила

BMW Group е број 1 во премиум хибридни и електрични возила

Тоа е за 65,6% повеќе од оствареното за 2016 година. Целта на германскиот производител е во 2019 година по патиштата…
Groupe Renault петта година по ред со раст

Groupe Renault петта година по ред со раст

Со тоа Групацијата евидентира петта година по ред со раст. Од Groupe Renault коментираат дека марките Renault и Dacia регистрираа…
Најпродавани автомобили во 2017 година

Најпродавани автомобили во 2017 година

Од Focus2Move коментираат дека најверојатно по неколку години најдобро продаваниот автомобил во светот ќе биде SUV модел, но сепак во…
Back to top button
Close