ИНТЕРЕСНО

Ford со нова стратегија и во Европа

Ford со нова стратегија и во Европа

Крајната цел е брендот да се врати на ниво на профит од пред неколку години на Стариот континент. Извршниот директор…
Винтеркорн осомничен за затајување данок?!

Винтеркорн осомничен за затајување данок?!

Ова беше објавено од страна на Билд, цитирајќи податоци од обвинителството во Брауншвајг, Долна Саксонија. Според публикацијата истрагата за даночно…
Daimler е веќе „три во едно“, но…

Daimler е веќе „три во едно“, но…

Со нив услугите на производителот ќе имаат поголема покриеност, а истовремено со тоа ќе го подготват концернот за навлегување во…
Во САД корисниците најзадоволни oд Genesis

Во САД корисниците најзадоволни oд Genesis

Истражувањето вклучува околу 70.000 возачи кои купиле нов автомобил оваа година. Во текот на истражувањето, тие го оцениле својот автомобил…
Пет странски брендови во Топ 10 на Германија

Пет странски брендови во Топ 10 на Германија

Минатиот месец на пазарот во земјата се реализирани 341.308 нови автомобили, што е раст од 4,2% во однос на јуни…
Renault-Nissan-Mitsubishi објави рекордни продажби за 2018

Renault-Nissan-Mitsubishi објави рекордни продажби за 2018

До 30 јуни француско-јапонскиот производител реализирал 5.538.530 нови автомобили во целиот свет, што е за 5,1% повеќе од истиот перод…
Wall Street започнува со обложување против Tesla

Wall Street започнува со обложување против Tesla

Во последниот месец на Wall Street има зголемен интерес кон кредитни обврзници, кои ќе донесат профит, ако производителот на електрични…
Hyundai го патентира името Styx

Hyundai го патентира името Styx

Новото име е во план да се користи за иден сериски модел или концепт, но сé уште не е јасно…
Глобалната продажба се зголеми за 4,2 отсто во јуни

Глобалната продажба се зголеми за 4,2 отсто во јуни

Евидентиран е раст од 4,2% во однос на истиот месец 2017, а од почетокот на годината се реализирани 48,294 милиони…
Почина Серџо Маркионе

Почина Серџо Маркионе

Веста ја објави претседателот на Извршниот одбор, Џон Е. Елкан. -За жал се случи она од што сите толку се…
Back to top button
Close