ИНТЕРЕСНО

Високо признание за новиот Dacia Duster

Високо признание за новиот Dacia Duster

Во сериозна конкуренција, SUV моделот успеа да собере 28% од гласовите во традиционалниот конкурс Grand Prix Auto Plus RTL и…
Mercedes ќе го произведува електричниот SUV во Алабама

Mercedes ќе го произведува електричниот SUV во Алабама

Производството на електричниот модел треба да започне во 2019 година, а Mercedes планира целосно да го електрифицира моделот на брендот…
Lotus потврди дека ќе прави кросовер

Lotus потврди дека ќе прави кросовер

Но, сега, конечно направи профит и има нов сопственик, кинескиот гигант Geely, па повторно се обидува  во овој сегмент. Geely…
Кинески дизајн за Honda

Кинески дизајн за Honda

Со оглед на тоа што оваа единица е сосема нова во структурата на јапонскиот гигант, сеуште не може да се…
Електричната поделба на Land Rover ќе се вика Road Rover

Електричната поделба на Land Rover ќе се вика Road Rover

Првиот автомобил на новиот бренд ќе биде луксузен електричен кросовер со додатоци како Mercedes S класа. Првиот Road Rover ќе биде…
Највредните автомобилски брендови во 2017 година

Највредните автомобилски брендови во 2017 година

Со највисока вредност и натаму, како во последните неколку години, е Toyota – 50.291 милијарди долари, но брендот е единствениот…
Топ 10 најдобро продавани модели во Европа

Топ 10 најдобро продавани модели во Европа

Интересна ситуација, легендарниот модел, го забележува најголемиот пад на побарувачката во Топ 10 на европски најпреферираните автомобили, а сепак е…
Ford ќе прави електрични автомобили со Mahindra

Ford ќе прави електрични автомобили со Mahindra

Првата фаза од нивната соработка треба да трае три години, по што двете компании ќе одлучуваат дали да продолжат заедно.…
Германците се занимаваат со глупости!?

Германците се занимаваат со глупости!?

Пред да се пресели во Кореја, инженерот ја водеше BMW M дивизијата. – Ние немаме воздушно потпирање, активни стабилизатори или…
Nissan произведе 150 милиони возила

Nissan произведе 150 милиони возила

Јапонскиот концерн е создаден уште во 1933 година, а во 1999 година станува сопственост на францускиот Renault кој го купува…
Back to top button