НАСЛОВНА

Volkswagen ќе понуди уште една екстремна верзија на Golf GTI

Volkswagen ќе понуди уште една екстремна верзија на Golf GTI

Тој ќе добие дополнителен TCR додаток и ќе биде достапен до крајот на годината. Хот-хечот ќе претставува „цивилна“ варијанта на…
PSA и Huawei со нови визии

PSA и Huawei со нови визии

Новата опрема на DS 7 Crossback, кој беше лансиран на кинескиот пазар во овој месец, ќе им овозможи на клиентите…
Ford лансираше C-MAX Sport во Европа

Ford лансираше C-MAX Sport во Европа

Од Ford коментираат дека новиот C-MAX Sport се одликува со посебни бои на екстериерот со црни апликации, уникатни за серијата…
Лош ден за македонските претставници

Лош ден за македонските претставници

По оној добар старт во првата трка на Европскиот TCR шампионат кога Иџе заврши како седми, а Виктор стигна до…
Инцидент за Довициозо, Педроса и Лоренцо, па Маркез прв

Инцидент за Довициозо, Педроса и Лоренцо, па Маркез прв

Нивниот инцидент, за жал, освен Маркез, го искористија Јоан Зарко на сателитската Yamaha и Андреа Ианоне со Suzuki и се…
Иџе седми, Давидовски 16-ти на „Пол Рикар“

Иџе седми, Давидовски 16-ти на „Пол Рикар“

На отворањето на сезоната популарниот Иџе, се „судри со судиите“, кои по детални анализи неговото второ време во квалификациите, кое…
Електричен автобус и на улиците на Скопје

Електричен автобус и на улиците на Скопје

Него ќе го корситат граѓаните кои патуваат на потегот Карпош-Ново Лисиче, на линијат број 15. Како што е познато за…
Peugeot 508 Wagon пристигнува на салонот во Париз?

Peugeot 508 Wagon пристигнува на салонот во Париз?

Технички, основата на 508 SW ќе биде речиси идентична со онаа на 508 седан. Ова значи дека погонот ќе и…
Нови детали за најмоќното BMW M5

Нови детали за најмоќното BMW M5

Mercedes AMG E63 C конечно добива достоен ривал. Станува збор за Competition Package верзијата на актуелната BMW M5, кој сеуште…
Land Rover го обнови луксузниот Range Rover Velar

Land Rover го обнови луксузниот Range Rover Velar

Со моделот за 2019 година корисниците имаат поширок избор на спецификации за нивниот автомобил. Ова вклучува тапацир од првокласни текстилни…
Back to top button
Close