НАСЛОВНА

BMW 9 ќе биде ривал на Mercedes-Maybach S600

BMW 9 ќе биде ривал на Mercedes-Maybach S600

Чисто технички BMW 9 нема да има некои кој знае какви новини, бидејќи моделот, слично на новата Series 8, ќе…
Suzuki е најпрофитабилна автомобилска марка во светот

Suzuki е најпрофитабилна автомобилска марка во светот

Ова го објави Manager Magazin, кој пренесува информации од аналитичката агенција -Ernst & Young. Според добиените резултати, маргината за јапонската…
Пет децении за иконата Volvo 164

Пет децении за иконата Volvo 164

Всушност идејата за проектирање на поголем, ексклузивен модел, датира многу пред тоа, но блесна во 1968-та. На крајот на 50-тите…
VW планира бран отпуштања во врска со Дизелгејт

VW планира бран отпуштања во врска со Дизелгејт

На листата меѓу шесте шефови е и оној задолжен за развојот во VW, Хајнц Јакоб Нејсер. Ова го најавија изданијата…
GWM официјално ja претстави ORA

GWM официјално ja претстави ORA

Веста доаѓа не долго по објавувањето за формирањето на заедничката компанија Spotlight Automotive Ltd., под која германскиот производител на автомобили…
Беспилотни автомобили ќе доминираат на пазарот по 2025 година

Беспилотни автомобили ќе доминираат на пазарот по 2025 година

Во тоа време автономните автомобили ќе заземаат околу 40% од вкупниот број произведени автомобили, тврди во својата анализа британска компанија…
Hyundai со автономен камион на магистралата во Јужна Кореја

Hyundai со автономен камион на магистралата во Јужна Кореја

Оваа успешна демонстрација докажува дека иновативните технологии за автономно управување можат да бидат искористени за трговската логистика во индустријата, коментира…
Во Западна Европа раст од 9,1% во јули

Во Западна Европа раст од 9,1% во јули

Според податоците на LMC Automotive, во седумте месеци од 2018 продадени се 9.125 171 единици, што е за 2.9% повеќе…
Suzuki го обнови седанот Ciaz

Suzuki го обнови седанот Ciaz

Suzuki Ciaz е управуван од 1.5-литарски бензински агрегат, кој гоменува моторот со зафатнина од 1.4 литри. Моторот на Ciaz, кој…
Opel GT X Experimental –визија за иднината

Opel GT X Experimental –визија за иднината

Премиерата на автомобилот се одржа во дизајнерскиот центар на брендот во Риселхајм. Opel GT X Experimental е создаден на нова,…
Back to top button
Close