НАСЛОВНА

Kомпании како Uber најголема закана за нафтениот бизнис

Kомпании како Uber најголема закана за нафтениот бизнис

Националната нафтена компанија на Саудиска Арабија, Saudi Aramco, посочи дека најголема закана за нивниот бизнис се компании како Uber, а…
Volkswagen ја најави новата Jetta

Volkswagen ја најави новата Jetta

За изданието Motor1, шефот на американската поделба, Хенрик Бебен, откри дека светската премиера на моделот ќе биде на салонот во…
Volvo XC60 е Автомобил на годината во Јапонија за 2017/2018

Volvo XC60 е Автомобил на годината во Јапонија за 2017/2018

Моделот собра 294 поени, благодарение на удобноста, функционалноста, дизајнот и модерните безбедносни системи. Изборот ќе остане впечатлив по фактот што…
Батериите на електрoмобилите на BMW со траење од 15 години

Батериите на електрoмобилите на BMW со траење од 15 години

Тоа беше објавено од страна на шефот на акумулаторната поделба на Концернот, Андреас Реит, за изданието на Caradvice. Според Реит,…
Новиот Avalon треба да го компензира падот на продажбата во САД

Новиот Avalon треба да го компензира падот на продажбата во САД

Сега компанијата се подготвува за смена на генерацијата на моделот, чија продажба во последно време драстично паѓа. Премиерата на новината…
Volkswagen евидентира рекордни месечни резултати

Volkswagen евидентира рекордни месечни резултати

Новиот рекорд е 594.300 единици или за 11,8% повеќе во споредба со истиот период минатата година. И постигнувањето на годишно…
Недостатокот на батерии го задоцни произвоството на Tesla Model 3

Недостатокот на батерии го задоцни произвоството на Tesla Model 3

Со ова, тие се оправдуваат поради доцнењето на произвоството на автомобилите и нивната испораки на илјадници клиенти. Има огромен недостиг…
Honda ќе го претстави концептот 3E Robotics на CES 2018

Honda ќе го претстави концептот 3E Robotics на CES 2018

Официјалната премиера е закажана за почетокот јануари, во Лас Вегас, за време саемот за електроника CES 2018. Со овој прототип…
BMW M5 ќе добие хибридна верзија

BMW M5 ќе добие хибридна верзија

Новата BMW M5 (F90) беше претставена претходно оваа година. Компанијата се уште не започна со испораките на возилото со моќност…
Back to top button
Close