НАСЛОВНА

Hyundai FCEV во сериско производство без никакви промени

Hyundai FCEV во сериско производство без никакви промени

Од понудените фотографии од компанијата може да се види дека Корејците ништо не смениле во изгледот на машината. Дури и…
Луксузен голем хибрид од Wey

Луксузен голем хибрид од Wey

Продажбата на P8 crossover започнува на почетокот на следната година. Погонската група на хибридниот се состои од 2,0-литарски бензински турбодвигател…
Jaguar ја претстави долгата верзија на XE

Jaguar ја претстави долгата верзија на XE

Автомобилот ќе биде втората пазарна понуда на легендарниот бренд што ќе се произведува во Кина. Jaguar потенцира дека XEL е…
Lexus најавува RX Sport за Европа

Lexus најавува RX Sport за Европа

Меѓу главните новини кај верзијата Sport се црните екстериерни акценти, 20-инчни алуминиумски тркала, специјална предна решетка, нов заден дифузер и…
Volkswagen Amarok е пикап на годината за 2018

Volkswagen Amarok е пикап на годината за 2018

Новата генерација на Volkswagen Amarok, претставник од портфолиото на комерцијалната поделба на Volkswagen, е прогласен за победник на конкурсот Меѓународен…
Кои се најпродаваните брендови и модели во Европа, во октомври

Кои се најпродаваните брендови и модели во Европа, во октомври

Бизнисот во Европа се подобри за 5,6% во споредба со ланскиот октомври и е на ниво од 1.202.877 единици. Имплементацијата…
Tesla ги објави цените на камионoт

Tesla ги објави цените на камионoт

Теслиниот камион Semi беше официјално претставен пред само неколку дена, но не беа истакнати цените. Сега се познати и тие,…
BMW проектира магистрала за електрични мотоцикли

BMW проектира магистрала за електрични мотоцикли

Не е тајна за никого дека справувањето со транспортот е меѓу главните предизвици пред управата на секој голем град, а…
Tesla губи 8.000 долари на минута?!

Tesla губи 8.000 долари на минута?!

Тоа значи дека американскиот производител на електрични автомобили „гори“ 8.000 долари за една минута. Со ова темпо резервите на компанијата…
Фудбалерите на Реал Мадрид добија нови автомобили Audi

Фудбалерите на Реал Мадрид добија нови автомобили Audi

Оваа недела за играчите на Реал Мадрид се покажа доста добра. Откако постигнаа висока победа во Лигата на шампионите против…
Back to top button
Close