НОВИТЕТИ

Volvo го покажа целосно новиот XC40

Volvo го покажа целосно новиот XC40

Производителот на луксузни автомобили Volvo ги понуди првите официјални фотографии, информации и видео на целосно новиот пазарен предлог – малиот…
Следниот хипер автомобил на Mercedes ќе биде електричен

Следниот хипер автомобил на Mercedes ќе биде електричен

Таа ќе биде подготвена во 2025 година, со нова енергетска погонска единица. Се очекува возилото да биде опремено со голем…
Mercedes-Benz е подготвен со два нови модели

Mercedes-Benz е подготвен со два нови модели

Mercedes-Benz подготвува две претстојни премиери на своите модели во наредните месеци. Првата од нив ќе е на третата генерација на…
Maserati тестира конкурент на BMW X5 M

Maserati тестира конкурент на BMW X5 M

Италијанскиот производител Maserati ja тестира најмоќната верзија на неговиот модел Levante. Фотки од автомобилот, кој ќе биде директен конкурент на…
Франкфурт 2017: Cayenne Turbo со 550 коњски сили

Франкфурт 2017: Cayenne Turbo со 550 коњски сили

Паралелно со премиерата на новата генерација на Cayenne на салонот во Франкфурт, Porsche ја претставува и топ-верзијата на моделот: Cayenne…
Франкфурт 2017: Новиот Audi RS4 Avant помоќен и побрз

Франкфурт 2017: Новиот Audi RS4 Avant помоќен и побрз

. Новиот Audi RS4 Avant има светска премиера на овогодинешното меѓународно шоу во Франкфурт, а продажбата на спортскиот вагон се…
Нов кинески бренд за Европа создаден од Chery

Нов кинески бренд за Европа создаден од Chery

Еден од најголемите производители на автомобили во Кина – Chery, лансира свој нов бренд Exeed, кој ќе се насочи кон…
Франкфурт 2017: Концепти, студии, новитети…на штандот на Kia

Франкфурт 2017: Концепти, студии, новитети…на штандот на Kia

Блесок на концептот на Kia Proceed крај Мајна, кој на свој начин е визија за новиот стајлинг на компатнииот Cee`d…
Франкфурт 2017: Нови нацрти за концептот на Borgward

Франкфурт 2017: Нови нацрти за концептот на Borgward

Додека чекаме во текот на 2018 година за започне продажбата на новиот SUV на Borgward, компанијата најави дека има нов…
Пристигнува Volkswagen Arteon R

Пристигнува Volkswagen Arteon R

Volkswagen со најавување на Arteon R силно потенцира дека сака да ја оживее R линијата. Германскиот концерн набрзо ќе има…
Back to top button