НОВИТЕТИ

Франкфурт 2017: Cayenne Turbo со 550 коњски сили

Франкфурт 2017: Cayenne Turbo со 550 коњски сили

Паралелно со премиерата на новата генерација на Cayenne на салонот во Франкфурт, Porsche ја претставува и топ-верзијата на моделот: Cayenne…
Франкфурт 2017: Новиот Audi RS4 Avant помоќен и побрз

Франкфурт 2017: Новиот Audi RS4 Avant помоќен и побрз

. Новиот Audi RS4 Avant има светска премиера на овогодинешното меѓународно шоу во Франкфурт, а продажбата на спортскиот вагон се…
Нов кинески бренд за Европа создаден од Chery

Нов кинески бренд за Европа создаден од Chery

Еден од најголемите производители на автомобили во Кина – Chery, лансира свој нов бренд Exeed, кој ќе се насочи кон…
Франкфурт 2017: Концепти, студии, новитети…на штандот на Kia

Франкфурт 2017: Концепти, студии, новитети…на штандот на Kia

Блесок на концептот на Kia Proceed крај Мајна, кој на свој начин е визија за новиот стајлинг на компатнииот Cee`d…
Франкфурт 2017: Нови нацрти за концептот на Borgward

Франкфурт 2017: Нови нацрти за концептот на Borgward

Додека чекаме во текот на 2018 година за започне продажбата на новиот SUV на Borgward, компанијата најави дека има нов…
Пристигнува Volkswagen Arteon R

Пристигнува Volkswagen Arteon R

Volkswagen со најавување на Arteon R силно потенцира дека сака да ја оживее R линијата. Германскиот концерн набрзо ќе има…
Smart го најави Vision EQ ForTwo

Smart го најави Vision EQ ForTwo

Единицата за компактни автомобили на Daimler– Smart, најави дека за време на меѓународниот саем во Франкфурт, кој почнува по помалку…
Peugeot тестира дури и помали SUV автомобили

Peugeot тестира дури и помали SUV автомобили

Не е тајна дека Peugeot, како и другите производители, има за цел да го зголеми бројот на SUV модели. Доказ…
Први фотографии и информации за новиот Duster

Први фотографии и информации за новиот Duster

На затворена презентација во Париз, Dacia го покажа својот бестселер Duster пренесува AutoCar. Официјалната премиера на новата генерација на романскиот…
Ова е новиот Bentley Continental GT

Ова е новиот Bentley Continental GT

Bentley ги објави првите официјални информации, фотографии и видеа за новата генерација на својот натприроден Continental GT, што треба да…
Back to top button