ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

Викенд тарифа: Mercedes-AMG GT 63 S со нов рекорд на Нирбургринг

Викенд тарифа: Mercedes-AMG GT 63 S со нов рекорд на Нирбургринг

Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ е најбрзиот автомобил од луксузната класа на Нирбургринг. Според Mercedes, рекордот на Porsche Panamera Turbo…
Што се случува кога Akrapovič ќе стави титаниумски издув на M8

Што се случува кога Akrapovič ќе стави титаниумски издув на M8

Издувните системи на Akrapovič се навистина ценети во светот на автомобилизмот и мотоциклизмот, брендот е еден од најпознатите во својата…
Викенд тарифа: Највисоката зграда во светот стана билборд за Porsche Taycan

Викенд тарифа: Највисоката зграда во светот стана билборд за Porsche Taycan

Џиновскиот дигитален билборд направен врз Бурж Калифа од страна на Porsche, а наменет за Taycan, воопшто не било лесно да…
Викенд тарифа: Rimac искрши два скапоцени C_Two прототипи

Викенд тарифа: Rimac искрши два скапоцени C_Two прототипи

Електричниот суперспортски автомобил Rimac C_Two со цена од 2,2 милиони евра спаѓа меѓу најскапите модели на светот, но и ваквите…
Викенд тарифа: Kога во Ferrari ќе се исклучат безбедносните системи

Викенд тарифа: Kога во Ferrari ќе се исклучат безбедносните системи

Безбедносните системи во суперспортските автомобили постојат со причина, а претпазливоста при возењето е од особена важност. Оние кои не се…
Викенд тарифа: Mini по грешка влета на патека среде трка

Викенд тарифа: Mini по грешка влета на патека среде трка

Трката, на која учествуваа само Mercedes-Benz модели, си течеше најнормално се додека еден бел Mini Cooper не се најде на…
Викенд тарифа: Возачите на Alfa F1 работат на Giulia GTA и GTAm

Викенд тарифа: Возачите на Alfa F1 работат на Giulia GTA и GTAm

Високо перформансниот модел на Alfa Romeo, Giulia GTA, долго време се чека на пазарот, но на чекањето е речиси готово…
Викенд тарифа: F1 возачот Ландо Норис ја тестира McLaren Elva

Викенд тарифа: F1 возачот Ландо Норис ја тестира McLaren Elva

Хиперавтомобилот на McLaren се напојува со 4,0-литарски битурбо V8 мотор кој испорачува 815 КС и 800 Nm. На хартија, може…
Викенд тарифа: Најлошото претекнување некогаш

Викенд тарифа: Најлошото претекнување некогаш

Метежот во сообраќајот е составен дел од секојдневието, така што нервозите и избрзаните потези никогаш не се паметна работа. Нормално,…
Викенд тарифа: Rolls-Royce Cullinan на песочните дини во Дубаи

Викенд тарифа: Rolls-Royce Cullinan на песочните дини во Дубаи

Rolls-Royce е синоним за луксуз и префинетост, а моделот Cullinan и покрај тоа што е чистокрвен SUV, ретко кој ќе…
Back to top button