ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

Викенд тарифа: Ferrari Roma од 0 до 200 километри на час

Викенд тарифа: Ferrari Roma од 0 до 200 километри на час

Roma се напојува со 3,9-литарскиот битурбо V8 мотор на Ferrari со 620 КС и 760 Nm максимален вртежен момент. Моќноста…
Викенд тарифа: Lowdown ја направи најдобрата Audi реклама со RS 6 Avant

Викенд тарифа: Lowdown ја направи најдобрата Audi реклама со RS 6 Avant

Затоа во Audi воопшто и немаат потреба многу да се трудат кога изработуваат промотивен материјал. Доволно е само да го…
Jeep со тизер ја најави премиерата на култниот модел Wagoneer

Jeep со тизер ја најави премиерата на култниот модел Wagoneer

Откако минатата година го лансираше пикап камионетот Gladiator, Jeep одлучи да обнови уште еден модел од своето минато. Станува збор…
Викенд тарифа: Најреалната реплика на Cybertruck се појави во Босна

Викенд тарифа: Најреалната реплика на Cybertruck се појави во Босна

Tesla Cybertruck привлече огромно внимание, но електричниот пикап се уште не е влезен во производство, а исто така конечниот изглед…
Викенд тарифа: Porsche 911 Turbo, BMW M8 и Nissan GT-R

Викенд тарифа: Porsche 911 Turbo, BMW M8 и Nissan GT-R

Возбудливата драг пресметка ја сочинуваа новиот Porsche 911 Turbo кој воедно е и фаворит во овој состав. Автомобилот се напојува…
Rolls-Royce со ново анимирано видео за Ghost наменето за акустиката

Rolls-Royce со ново анимирано видео за Ghost наменето за акустиката

Британската компанија на интересен начин ја започна кампањата за новата генерација на својот модел, објавувајќи анимирани видеа. Но, освен тоа,…
Тизер од обновената Panamera и снимка од рекордот на Нирнбургринг

Тизер од обновената Panamera и снимка од рекордот на Нирнбургринг

Porsche Panamera минува низ фаза на рестилизација, а унапредениот модел стана официјално најбрзиот автомобил од Е сегментот на Нирбургринг. Ова…
Викенд тарифа: Електричниот Porsche Taycan Turbo S против McLaren P1

Викенд тарифа: Електричниот Porsche Taycan Turbo S против McLaren P1

McLaren P1 е автомобил со лимитирана серија на производство. Конкретно, овој P1 е навистина специјален бидејќи е еден од оригиналните…
Викенд тарифа: Кој автомобил на Tesla е најбрз?

Викенд тарифа: Кој автомобил на Tesla е најбрз?

Имаме интересна прилика да ги видиме четирите автомобили – Model S, Model 3, Model X и Model Y – на…
Ford Bronco тестирања во екстремни услови (видео)

Ford Bronco тестирања во екстремни услови (видео)

Пофалните бројки од 165.000 нарачки сигурно се мотивирани од видеа како овие во Моаб, Јута на екстремно тешката Hell’s Revenge…
Back to top button