ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

F1 класик: Првата победа на легендарниот Шумахер за Ferrari

F1 класик: Првата победа на легендарниот Шумахер за Ferrari

Scuderia Ferrari направи вистински потег кога направи исчекор и го ангажираше Михаел Шумахер со цел да ја врати старата слава…
Novitec нуди решение за ултра брз McLaren Senna со 889 КС

Novitec нуди решение за ултра брз McLaren Senna со 889 КС

McLaren го нуди својот модел Senna и во GTR верзија, но во тој случај заинтересираните клиенти остануваат „врзани“ за тркачката…
ABT со видео премиера за тјунираните RS6-R и RS7-R

ABT со видео премиера за тјунираните RS6-R и RS7-R

ABT двата автомобили RS6-R и RS7-R ги претстави преку фотографии во изминатите денови, а сега пред јавноста беше претставена и…
Викенд тарифа: Руси заварија два автомобили за снежни лудории

Викенд тарифа: Руси заварија два автомобили за снежни лудории

Идејата на екипата од YouTube каналот Garage 54, која прикажува два примероци на Lada како возат по патека прекриена со…
Викенд тарифа: Mercedes го прифати повикот за Four Ring Challenge од Audi

Викенд тарифа: Mercedes го прифати повикот за Four Ring Challenge од Audi

Пред неколку недели Audi објави повик до своите фанови и следбеници ширум светот да ја покажат својата креативност преку видеа…
Возач направи хаос и го уништи својот Gemballa Mirage среде Менхетен (Видео)

Возач направи хаос и го уништи својот Gemballa Mirage среде Менхетен (Видео)

Примерок на екстремно редок модел на Gemballa Mirage GT базиран на Porsche Carrera GT се судри во неколку возила среде…
Еволуцијата на електричните автомобили низ годините (Видео)

Еволуцијата на електричните автомобили низ годините (Видео)

Електричните автомобили стануваат се попопуларни ширум светот. И додека постојат голем број причини поради кои сето ова е точно, големиот…
Викенд тарифа: Lamborghini Aventador S против Tesla Model S Performance

Викенд тарифа: Lamborghini Aventador S против Tesla Model S Performance

Веќе не би требало да бидете изненадени доколку видите како Tesla победува моќен суперавтомобил во драг трка. Автомобилите на Tesla…
Викенд тарифа: Снежно дрифтање со Porsche Taycan е вистинско уживање (видео)

Викенд тарифа: Снежно дрифтање со Porsche Taycan е вистинско уживање (видео)

Германскиот производител нуди нешто што е наречено Porsche Ice Experience, каде што заинтересираните клиенти се носат северно од арктичкиот круг,…
Како е снимен Bugatti Chiron при 400 km/h

Како е снимен Bugatti Chiron при 400 km/h

Bugatti Chiron успеа во 2017 година за 41,96 секунди да стигне од 0 до 400 километри на час што претставува…
Back to top button
Close