ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

Викенд тарифа: Alfa Romeo 4C на мегдан со Ferrari Pista и McLaren 600LT

Викенд тарифа: Alfa Romeo 4C на мегдан со Ferrari Pista и McLaren 600LT

Секако, на прв поглед се знае кој автомобил е најбавен од сите три, но тоа не ја прави оваа драг…
CES 2020: Технолошкиот гигант Sony со сопствен електричен автомобил Vision-S

CES 2020: Технолошкиот гигант Sony со сопствен електричен автомобил Vision-S

Кога станува збор за компанијата Sony, во главно се поврзува со технологија, ТВ уреди, Vaio компјутерите и Playstation конзолите, но…
Викенд тарифа: Раиконен во реклама за Alfa Romeo низ улиците на Монако

Викенд тарифа: Раиконен во реклама за Alfa Romeo низ улиците на Монако

Formula 1 ветеранот и некогашен шампион Кими Раиконен, кој сега е дел од Alfa Romeo Racing, се појавува како главна…
Викенд Тарифа: Бабичка ужива на тркачка патека и 300 km/h

Викенд Тарифа: Бабичка ужива на тркачка патека и 300 km/h

Својата баба на тркачката патека ја однесе познатиот „јутјубер“ Миша Чарудин, човекот кој секојдневно е на патеката Нирбургринг, а истата…
BMW X3 M Competition против Audi RS4 Avant во драг трка

BMW X3 M Competition против Audi RS4 Avant во драг трка

Современите SUV перформанси го отежнуваат животот на некои спортски автомобили и тоа не е никкава новост. BMW X3 M Competition…
Mercedes со The Weeknd во реклама за новиот EQC

Mercedes со The Weeknd во реклама за новиот EQC

Канадскиот пејач The Weekend со својот најнов хит Blinding Lights се појавува во новата реклама на Mercedes-Benz. Blinding Lights е…
Татко и син направија 3D реплика на Aventador, Lamborhini ги награди за Божиќ

Татко и син направија 3D реплика на Aventador, Lamborhini ги награди за Божиќ

Татко и син од Колорадо, САД, станаа хит на Интернет кога претходно годинава направија реплика на Lamborghini Aventador SV со…
Mercedes-AMG GT C Roadster против Porsche 911 4S Cabrio

Mercedes-AMG GT C Roadster против Porsche 911 4S Cabrio

Видеото во прилог прикажува ситуација во која „гради во гради“ се соочуваат два силни кабриолети, адути на Mercedes и Porsche.…
Ferrari Roma, новиот симбол на Dolce Vita низ улиците на Вечниот град

Ferrari Roma, новиот симбол на Dolce Vita низ улиците на Вечниот град

Ferrari Roma дава нов осврт на култниот слоган на Рим, Dolce Vita, a во новото видео објавено од страна на…
Викенд тарифа: Aston Martin DB5 и понатаму главна „играчка“ на Bond

Викенд тарифа: Aston Martin DB5 и понатаму главна „играчка“ на Bond

Брзо по објавувањето на краткиот тизер, тука е целосниот трејлер за No Time to Die, најновиот филм во франшизата James…
Back to top button