ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

Citroen обнови електриен e-MEHARI

Citroen обнови електриен e-MEHARI

Модерната интерпретација на легендарниот модел на Citroen доаѓа со неколку главни новини во споредба со својот претходник, а тие се…
CES 2018: Тoyota претстави автономен шатл e-Palette Concept

CES 2018: Тoyota претстави автономен шатл e-Palette Concept

Станува збор за автономен електромобил со отворен управувачки интерфејс, овозможувајќи им на клиентите да монтираат сопствен автоматски систем за управување.…
Mercedes-Benz подготвува две нови хибридни верзии врз C- класа

Mercedes-Benz подготвува две нови хибридни верзии врз C- класа

По надградбата, моделот ќе добие и две нови хибридни модификации, тврди Autocar. Првата верзија ќе биде комбинација на 2.0- литарски…
Lexus LS 600hL скенира сè во радиус од 200 метри

Lexus LS 600hL скенира сè во радиус од 200 метри

Јавната премиера на новината ќе се одржи на претстојниот CES Consumer Electronics Show, во Лас Вегас. Новината е изградена врз…
Дури и Mercedes G63 AMG 6×6 може да заглави во снегот

Дури и Mercedes G63 AMG 6×6 може да заглави во снегот

На профолот Greb B се претставени тестовите на ова off- road чудовиште во Кортина д’Ампецо. Во едно од видеата, SUV…
Промоција за електричното баги Nikola NZT

Промоција за електричното баги Nikola NZT

Производителот го редизајнираше моделот, му даде ново име Nikola NZT и првите испораки се очекуваат во 2019. Моделската гама ќе…
Вистински трансформери наскоро на патиштата

Вистински трансформери наскоро на патиштата

Тие постојано нудат невидени новини, кои за нас остануваат научна фантастика, а неодамна лансираа возило- трансформер подготвено за транспорт и…
PEUGEOT го најави 308 TCR

PEUGEOT го најави 308 TCR

PEUGEOT 308 TCR е наменет за употреба во пистовата категорија TCR (WTCR од оваа година) на FIA, а доаѓа со…
Nissan објави револуционерна технологија Brain-to-Vehicle

Nissan објави револуционерна технологија Brain-to-Vehicle

Nissan технологијата Brain-to-Vehicle (B2V) ветува дека ќе ја подобри реакцијата на автомобилот и ќе ги направи возилата уште попријатни за…
Hyundai Mobis со првото воздушно перниче за панорамски покрив

Hyundai Mobis со првото воздушно перниче за панорамски покрив

Главната задача на новиот систем е да попречи на телата на возачот и неговите сопатници да бидат исфрлени од кабината…
Back to top button