ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

Acura со тизер ја најави премиерата на TLX Type S

Acura со тизер ја најави премиерата на TLX Type S

Type S концептот претставуваше најава за идниот сериски Acura TLX Type S модел со кој на сцената повторно ќе се…
Викенд тарифа: Со Smart се обиде да побегне од полиција

Викенд тарифа: Со Smart се обиде да побегне од полиција

Бегањето од полиција во принцип е осудено на пропаст, а тоа да го правите во САД е уште побесмислено на…
Викенд тарифа: Кими Раиконен во нова реклама за Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Викенд тарифа: Кими Раиконен во нова реклама за Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Поранешниот светски шампион во Formula 1 е заштитно лице и амбасадор на Alfa Romeo во Европа со оглед на неговиот…
Porsche со тизер ja најави премиерата на новиот 911 Targa (Видео)

Porsche со тизер ja најави премиерата на новиот 911 Targa (Видео)

Porsche во ноември 2018 година на Салонот за автомобили во Лос Анџелес ја претстави новата генерација на моделот 911 (серија…
Викенд тарифа: Драг трка меѓу Porsche Taycan Turbo S и BMW M8

Викенд тарифа: Драг трка меѓу Porsche Taycan Turbo S и BMW M8

Луксузната драг трка, која се одржа на Lausitzring тркачката патека во Германија, привлече големо внимание. BMW M8 е атомобил кој…
Викенд тарифа: Како Aston Martin Valkyrie ја добива својата моќ

Викенд тарифа: Како Aston Martin Valkyrie ја добива својата моќ

Од Aston Martin тврдат дека Valkyrie е најбрзиот „цивилен“ автомобил кој компанијата го развива заедно со Red Bull Racing, a…
Нирбургринг ги отвори вратите, посетителите направија хаос

Нирбургринг ги отвори вратите, посетителите направија хаос

Сите љубители на брзото возење ја обожаваат патеката Нирбургринг, а по повеќе од еден месе самоизолација и карантин се упатија…
Викенд тарифа: Porsche 911 Turbo S до „стотка“ за две секунди

Викенд тарифа: Porsche 911 Turbo S до „стотка“ за две секунди

Porsche 911 Turbo S претставува вистинска „пеколна“ машина и дефинитивно еден од најпосакуваните спортски модели на планетава. Овој примерок на…
Volkswagen Tiguan R и Arteon R „уловени“ на Нирбургринг (Видео)

Volkswagen Tiguan R и Arteon R „уловени“ на Нирбургринг (Видео)

Покрај Passat R36, Touareg R50 и Polo R WRS Street, R дивизијата во најголема мерка се врти околу Golf R.…
Анти кризна мерка: McLaren Speedtail во трка со F-35B авион

Анти кризна мерка: McLaren Speedtail во трка со F-35B авион

Во главните улоги од денешната Анти кризна мерка се McLaren Speedtail и F-35B воен авион „ловец“. Британскиот хиперавтомобил ги има…
Back to top button