ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

Викенд тарифа: Супер моќниот Lotus Evija во акција

Викенд тарифа: Супер моќниот Lotus Evija во акција

Еден автомобил Lotus Evija чини околу 1,7 милиони фунти, а британската компанија планира да произведе само 130 Evija единици. Ова…
Викенд тарифа: Huayra Roadster со нов рекорд на Спа

Викенд тарифа: Huayra Roadster со нов рекорд на Спа

За време на неодамнешното тестирање на славната белгиска Formula 1 патека, Huayra BC Roadster комплетираше круг за 2:23.08. Тоа е…
Викенд тарифа: Го искрши својот Mustang на празен паркинг

Викенд тарифа: Го искрши својот Mustang на празен паркинг

Голем број сообраќајни несреќи во САД се дело токму на Mustang автомобили, а редовно поради вина и последица на грешка…
Викенд тарифа: Приказната зад босанскиот Tesla Cybertruck

Викенд тарифа: Приказната зад босанскиот Tesla Cybertruck

За оваа реплика на Tesla Cybertruck од Мостар пишувавме пред извесно време кога на социјалните мрежи се појавија првите фотографии…
Викенд тарифа: Lamborghini потера низ Италија со нови бои

Викенд тарифа: Lamborghini потера низ Италија со нови бои

Претставена во јуни, Pearl Capsule варијантата на Lamborghini Urus е достапна во Giallo Inti жолта, Arancio Borealis портокалова и Verde…
Викенд тарифа: Новиот Џејмс Бонд „врие“ од Aston Martin и Land Rover автомобили

Викенд тарифа: Новиот Џејмс Бонд „врие“ од Aston Martin и Land Rover автомобили

За нас Џејмс Бонд е интересен и поради фактот што во новиот филм ќе се појават еден куп Aston Martin…
Викенд тарифа: BMW го пофали Mercedes за новата S-Класа

Викенд тарифа: BMW го пофали Mercedes за новата S-Класа

Иако меѓу двата германски премиум производители, BMW и Mercedes, владее остра конкуренција на пазарот, баварската компанија објави кратко клипче на…
Викенд тарифа: 16-годишно девојче постави светски рекорд со Porsche 718

Викенд тарифа: 16-годишно девојче постави светски рекорд со Porsche 718

Клои Чејмберс ја имаше честа да управува со Porsche 718 Boxster Spyder и притоа да влезе во Гинисовата книга на…
Викенд тарифа: Ferrari Roma од 0 до 200 километри на час

Викенд тарифа: Ferrari Roma од 0 до 200 километри на час

Roma се напојува со 3,9-литарскиот битурбо V8 мотор на Ferrari со 620 КС и 760 Nm максимален вртежен момент. Моќноста…
Викенд тарифа: Lowdown ја направи најдобрата Audi реклама со RS 6 Avant

Викенд тарифа: Lowdown ја направи најдобрата Audi реклама со RS 6 Avant

Затоа во Audi воопшто и немаат потреба многу да се трудат кога изработуваат промотивен материјал. Доволно е само да го…
Back to top button
Close