НАСЛОВНА

Škoda ја мина границата од 20 милиони произведени автомобили

Škoda ја мина границата од 20 милиони произведени автомобили

Ова е објавено од страна на прес-службата на брендот. Јубилејното возило кое се симна од производствените ленти на фабриката во…
Dyson вложува 1,3 милијарди долари во електромобил

Dyson вложува 1,3 милијарди долари во електромобил

Сензационална вест на познатиот британски производител на правосмукалки и вентилатори Dyson, кој најави дека има намера да инвестира една милијарда…
Jaguar Land Rover ги посакува Alfa Romeo и Maserati

Jaguar Land Rover ги посакува Alfa Romeo и Maserati

Jaguar Land Rover ќе се обиде да купи најмалку еден производител на луксузни автомобили во иднина. Според информациите од агенцијата…
Само три производители ќе ги исполнат новите еколошки стандарди

Само три производители ќе ги исполнат новите еколошки стандарди

Повеќето големи автомобилски производители нема да успеат да ги задоволат, поставените од властите во ЕУ, нови стандарди на штетни емисии…
Пет ѕвездички од EuroNCAP за новиот Renault Koleos

Пет ѕвездички од EuroNCAP за новиот Renault Koleos

Моделот беше тестиран согласно новиот 2016 EuroNCAP тест-протокол. Новиот Koleos се издвои со резултат од 90% за заштита на возрасни,…
Kia Stonic достапен како хибриден и електричен автомобил

Kia Stonic достапен како хибриден и електричен автомобил

Тоа ќе бидат хибрид и електромобил кој ќе се појават на европскиот пазар во 2018 година, соопштија од компанијата. Веќе…
Семејниот ден на Ferrari заврши со рекорден број посетители

Семејниот ден на Ferrari заврши со рекорден број посетители

Во година во која легендарната марка ja одбележува својата 70-та годишнина, во комплексот на компанијата се собраа рекордни 18.000 луѓе.…
Високо признание за новиот Dacia Duster

Високо признание за новиот Dacia Duster

Во сериозна конкуренција, SUV моделот успеа да собере 28% од гласовите во традиционалниот конкурс Grand Prix Auto Plus RTL и…
Mercedes ќе го произведува електричниот SUV во Алабама

Mercedes ќе го произведува електричниот SUV во Алабама

Производството на електричниот модел треба да започне во 2019 година, а Mercedes планира целосно да го електрифицира моделот на брендот…
Lotus потврди дека ќе прави кросовер

Lotus потврди дека ќе прави кросовер

Но, сега, конечно направи профит и има нов сопственик, кинескиот гигант Geely, па повторно се обидува  во овој сегмент. Geely…
Back to top button
Close