СПОРТ

Хек-трик на Маркез во Арагон

Хек-трик на Маркез во Арагон

За вкупно славје 1-2 победа се погрижи Дани Педроса, а по подлого време на подимот се најде Хорхе Лоренцо на…
Подарок за Хамилтон од Ferrari

Подарок за Хамилтон од Ferrari

Второто место го освои Австралиецот Даниел Рикардо од тимот на Red Bull, a трет беше клупскиот колега на Хамилтон, Валтери…
Ex, таа гума!

Ex, таа гума!

Нашиот најдобар возач оствари извонреден успех во квалификациите пласирајчи се на второто место. Старуваше извонредно во првата трка и остана…
Porsche го купува тимот на Red Bull во Formula 1

Porsche го купува тимот на Red Bull во Formula 1

Според последните гласини Porsche планира да се врати во F1, но не како снабдувач на мотори, туку со свој сопствен…
Хамилтон издржа пред Фетел на Спа

Хамилтон издржа пред Фетел на Спа

Луис Хамилтон ја освои 58-та победа во кариерата во својата трка број 200 во Formula 1. Со ова тој се…
Довициозо триумфираше во Британија и повторно води во шампионатот

Довициозо триумфираше во Британија и повторно води во шампионатот

Андреа Довициозо е новиот лидер во шампионатот. Топ пилотот на Ducati Team триумфираше на патеката Silverstone и стана првиот пилот…
Довициозо победник во трилерот во Австрија

Довициозо победник во трилерот во Австрија

Андреа Довициозо со Ducati триумфираше на патеката RedBull Ring за ГН на Австрија. Тоа беше нова крајно динамична и до…
Шпанска доминација во Брно во чест на Анхел Нието

Шпанска доминација во Брно во чест на Анхел Нието

Актуелниот шампион Марк Маркез победи на трката за ГН на Чешка на патеката во Брно и се зацнрсти на чело…
Еден-два победа на Ferrari во Унгарија

Еден-два победа на Ferrari во Унгарија

Себастијан Фетел и Кими Раиконен му донесоа нова двојна победа на Ferrari сезонава, во трката за Гран при за Унгарија,…
Двојна победа на Mercedes, дебакл за Ferrari

Двојна победа на Mercedes, дебакл за Ferrari

Луис Хамилтон на Mercedes, на голема радост на домашната публика, ја освои по четврти пат ГН на Велика Британија, што…
Back to top button