СПОРТ

Довициозо победник во трилерот во Австрија

Довициозо победник во трилерот во Австрија

Андреа Довициозо со Ducati триумфираше на патеката RedBull Ring за ГН на Австрија. Тоа беше нова крајно динамична и до…
Шпанска доминација во Брно во чест на Анхел Нието

Шпанска доминација во Брно во чест на Анхел Нието

Актуелниот шампион Марк Маркез победи на трката за ГН на Чешка на патеката во Брно и се зацнрсти на чело…
Еден-два победа на Ferrari во Унгарија

Еден-два победа на Ferrari во Унгарија

Себастијан Фетел и Кими Раиконен му донесоа нова двојна победа на Ferrari сезонава, во трката за Гран при за Унгарија,…
Двојна победа на Mercedes, дебакл за Ferrari

Двојна победа на Mercedes, дебакл за Ferrari

Луис Хамилтон на Mercedes, на голема радост на домашната публика, ја освои по четврти пат ГН на Велика Британија, што…
Back to top button