ИНТЕРЕСНО

Пет ѕвездички од EuroNCAP за новиот Renault Koleos

Моделот беше тестиран согласно новиот 2016 EuroNCAP тест-протокол. Новиот Koleos се издвои со резултат од 90% за заштита на возрасни,…

Семејниот ден на Ferrari заврши со рекорден број посетители

Во година во која легендарната марка ja одбележува својата 70-та годишнина, во комплексот на компанијата се собраа рекордни 18.000 луѓе.…

Високо признание за новиот Dacia Duster

Во сериозна конкуренција, SUV моделот успеа да собере 28% од гласовите во традиционалниот конкурс Grand Prix Auto Plus RTL и…

Mercedes ќе го произведува електричниот SUV во Алабама

Производството на електричниот модел треба да започне во 2019 година, а Mercedes планира целосно да го електрифицира моделот на брендот…

Lotus потврди дека ќе прави кросовер

Но, сега, конечно направи профит и има нов сопственик, кинескиот гигант Geely, па повторно се обидува  во овој сегмент. Geely…

Кинески дизајн за Honda

Со оглед на тоа што оваа единица е сосема нова во структурата на јапонскиот гигант, сеуште не може да се…

Електричната поделба на Land Rover ќе се вика Road Rover

Првиот автомобил на новиот бренд ќе биде луксузен електричен кросовер со додатоци како Mercedes S класа. Првиот Road Rover ќе биде…

Највредните автомобилски брендови во 2017 година

Со највисока вредност и натаму, како во последните неколку години, е Toyota – 50.291 милијарди долари, но брендот е единствениот…

Топ 10 најдобро продавани модели во Европа

Интересна ситуација, легендарниот модел, го забележува најголемиот пад на побарувачката во Топ 10 на европски најпреферираните автомобили, а сепак е…

Ford ќе прави електрични автомобили со Mahindra

Првата фаза од нивната соработка треба да трае три години, по што двете компании ќе одлучуваат дали да продолжат заедно.…
Close