ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

BMW ја претстави хардкор верзија на М3

BMW ја претстави хардкор верзија на М3

Таа го доби додаток CS кон своето име и ќе се смести над досегашната најмоќна варијанта – M3 Competition Package,…
Hyundai го тестира следниот Santa Fe на Нурбургринг

Hyundai го тестира следниот Santa Fe на Нурбургринг

Токму затоа тестот од страна на корејската марка врз следното поколение на кросоверот се одвиваат на германската патека Нирбургринг. Според…
Новиот Volvo XC60 е најбезбедниот Euro NCAP автомобил

Новиот Volvo XC60 е најбезбедниот Euro NCAP автомобил

Секој од нив може да се пофали со можна највисока оценка од 5 ѕвезди за безбедноста, која се нуди за…
Groupe Renault со единствен систем за избегнување на пречки

Groupe Renault со единствен систем за избегнување на пречки

Groupe Renault го демонстрира првиот светски систем за автономно избегнување на пречки на патот, кој е споредлив со реакцијата на…
Електромобилите на Honda ќе се полнат побрзо од паметен телефон

Електромобилите на Honda ќе се полнат побрзо од паметен телефон

Се очекува новината да биде вградена во електричните модели на брендот од 2022 година. Деталите за новата технологија сосема очекуванио…
E.ON ќе изгради 10.000 станици за полнење во Европа

E.ON ќе изгради 10.000 станици за полнење во Европа

Енергетскиот провајдер E.ON ја објави својата нова кампања Freedom is Electric, според која компанијата си постави за цел изградба на…
Koenigsegg со нов светски рекорд за максимална брзина – 447 km / h

Koenigsegg со нов светски рекорд за максимална брзина – 447 km / h

Производителот на суперспортски автомобили Koenigsegg објави дека компанијата регистрирала нов светски рекорд за најголема брзина на сериски автомобил. Koenigsegg Agera…
Пет години еволуција на Chevrolet Camaro во пет минути

Пет години еволуција на Chevrolet Camaro во пет минути

Каналот Cars Evolution на YouTube објавија интересно и информативно видео со помош на што нè запознаваат со историјата на еден…
Наскоро Uniti EV

Наскоро Uniti EV

Производството на автомобилот Uniti EV се очекува да стартува во 2019 година, а компанијата истакнува дека веќе сега за ова…
Нов интересен мал електромобил за 7.500 долари од Кина

Нов интересен мал електромобил за 7.500 долари од Кина

Станува збор за нов двосед електромобил од субкомпактната класа со локална цена цена 50 000 јуани. Димензиите на Zhidou D3…
Back to top button