fbpx

Познати финалистите на изборот Златно Тркало за 2021

Изборот за Најпосакуван Автомобил за 2021 година ги доби своите финалисти кои во следниот период ќе се борат за наградата Златно Тркало за 2021

По објавувањето на листата на потенцијални учесници, импортерите во нашата земја и официјално ги номинираа своите фаворити за Изборот на Најпосакуван Автомобил во нашата земја, односно за наградата Златно Тркало, која оваа година ќе се одржи по втор пат.

Во 2021 година, за наградата Златно Тркало ќе се натпреваруваат 12 модели во четири различни категории – Главната награда за Најпосакуван автомобил во нашата земја, Градски автомобил, Електрифициран автомобил и Семеен автомобил.

Финалисти по категории:

Златно Тркало

– Dacia Sandero Stepway
– Peugeot 2008
– Peugeot e-208
– Volkswagen Golf
– Seat Leon
– Škoda Octavia

– Dacia Sandero Stepway
– Peugeot 2008
– Toyota Yaris
– Mahindra KUV 100

Златно Тркало

DFSK F5
– Haval H6
– Škoda Octavia

Златно Тркало

– Peugeot e-208
– Honda Jazz Hybrid
– Toyota Yaris Hybrid
– DFSK Seres

Златно Тркало

Златно Тркало

Златно Тркало

Златно Тркало

Златно Тркало

Златно Тркало Златно Тркало

 

Поврзани вести

Back to top button