НАСЛОВНА

Fisker патентира батерија која се напојува за една минута

Fisker патентира батерија која се напојува за една минута

Fisker најавува во блиска иднина производство на батерии со цврста состојба кои се полнат за само 1 минута и ќе…
Сопствениците на Volvo ќе прават летачки автомобили

Сопствениците на Volvo ќе прават летачки автомобили

Кинескиот производител на автомобили Geely, кој со години е сопственик на Volvo се стекна со капиталот на американската компанија Terrafugia,…
Раст од 5,9% на пазарите во ЕУ во октомври

Раст од 5,9% на пазарите во ЕУ во октомври

Според статистичките податоци, во изминатиот месец се пласирани вкупно 1.169.672. На крајот на првите десет месеци, продажбата се подобри за…
Со болид на преминот Сен Готар

Со болид на преминот Сен Готар

Буеми има искуство во Formula 1, каде беше дел од тимот на Toro Rosso, кпилот во програмата за развој на…
Lamborghini Urus: режим снег

Lamborghini Urus: режим снег

Пред помалку од една недела, Lamborghini потврди официјално, со помош на видео дека целосно новиот модел на марката, SUV изведбта…
Lexus потврди премиера на SUV модел со 7 места во Лос Анџелес

Lexus потврди премиера на SUV модел со 7 места во Лос Анџелес

За оваа опција на популарниот модел се зборува од минатата година, а во текот на летото јапонското списание Mag-X повикувајки…
Suzuki Swift RJC Автомобил на годината во Јапонија за 2018

Suzuki Swift RJC Автомобил на годината во Јапонија за 2018

Од Suzuki објавија дека новата генерација на компактниот модел Swift е избрана за победник во годинашнов RJC (Automotive Researchers and…
Електричниот BMW X3 станува iX3?

Електричниот BMW X3 станува iX3?

Патентирањето на iX3 ознаката, покажува дека можеби претстојните електрични модели ќе бидат етикетирани на овој начин. Електричната верзија на X3…
Hyundai Ioniq ги освои дамите!

Hyundai Ioniq ги освои дамите!

Автомобилот, достапен во електрична, plug-in хибридна и хибридна модификација, доби уште едно признание во овогодинешното издание на натпреварот, откако се…
Chevrolet подготвува електричен кросовер

Chevrolet подготвува електричен кросовер

Всушност, фотографијата беше дел од презентацијата на главниот извршен директор на GM Мари Бара на Глобалната автомобилска конференција, во која…
Back to top button
Close