НАСЛОВНА

Во Шангај првата MINI LIVING зграда во светот

Во Шангај првата MINI LIVING зграда во светот

Со MINI LIVING, брендот MINI се спротивставува на овие трендови и го спроведува првиот Co-Living проект во Кина. Заедно со…
Лондонските автобуси се движат на … кафе!

Лондонските автобуси се движат на … кафе!

Ова е прв случај во кој биогориво добиено од кафе талог се користи во системот на јавниот транспорт според BBC.…
Започна производството на возилата за кабинетот на Путин

Започна производството на возилата за кабинетот на Путин

Информациите се објавени од страна на Rossiyskaja Gazeta, која го цитира министерот за индустрија и трговија, Денис Мантуров. Според зборовите…
Единствениот кабриолетот Bentley Mulsanne чини 3,5 милиони долари

Единствениот кабриолетот Bentley Mulsanne чини 3,5 милиони долари

Mulliner е специјализирана компанија за изработка на кориснички нарачки на клиенти. Во чест на 100-годишнината на Bentley, која ќе биде…
Се поголема побарувачка на електрични автомобили во светот

Се поголема побарувачка на електрични автомобили во светот

За јули, август и септември продажбата на електрични и plug-in хибриди надминаа 287.000 примероци, што е за 63% повеќе во…
Новиот Aston Martin Vantage

Новиот Aston Martin Vantage

Новиот Aston Martin Vantage доаѓа со целосно нов дизајн на екстериерот и ентериерот, оптимизирана аеродинамика и 4,0-литарски V 8 twin-turbo…
Целата приказна за Ford Mustang

Целата приказна за Ford Mustang

Автомобилот за првпат беше прикажан на саемот во Њујорк. Веќе на стартот за моделот се крена многу прав, а вистински…
Новиот CLS со фарови од А и внатрешност на E-класа

Новиот CLS со фарови од А и внатрешност на E-класа

Премиерата на моделот ќе се одржи на 29-ти ноември на салонот во Лос Анџелес. Од фотографиите, јасно се гледа дека…
Новиот Infiniti QX50 ќе добие револуционерен бензински мотор

Новиот Infiniti QX50 ќе добие револуционерен бензински мотор

Автомобилот ќе биде за моделската 2019 година и ќе го добие најиновативниот бензински мотор на јапонскиот производител. Новата генерација на…
Хибридниот Porsche 911 ќе може да мине 70 km на струја

Хибридниот Porsche 911 ќе може да мине 70 km на струја

Тоа го објави весникот Automotive News, повикувајќи се на свои извори во компанијата. Овој потег на компанијата ќе го следи…
Back to top button
Close