ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

Електромобилите на Honda ќе се полнат побрзо од паметен телефон

Електромобилите на Honda ќе се полнат побрзо од паметен телефон

Се очекува новината да биде вградена во електричните модели на брендот од 2022 година. Деталите за новата технологија сосема очекуванио…
E.ON ќе изгради 10.000 станици за полнење во Европа

E.ON ќе изгради 10.000 станици за полнење во Европа

Енергетскиот провајдер E.ON ја објави својата нова кампања Freedom is Electric, според која компанијата си постави за цел изградба на…
Koenigsegg со нов светски рекорд за максимална брзина – 447 km / h

Koenigsegg со нов светски рекорд за максимална брзина – 447 km / h

Производителот на суперспортски автомобили Koenigsegg објави дека компанијата регистрирала нов светски рекорд за најголема брзина на сериски автомобил. Koenigsegg Agera…
Пет години еволуција на Chevrolet Camaro во пет минути

Пет години еволуција на Chevrolet Camaro во пет минути

Каналот Cars Evolution на YouTube објавија интересно и информативно видео со помош на што нè запознаваат со историјата на еден…
Наскоро Uniti EV

Наскоро Uniti EV

Производството на автомобилот Uniti EV се очекува да стартува во 2019 година, а компанијата истакнува дека веќе сега за ова…
Нов интересен мал електромобил за 7.500 долари од Кина

Нов интересен мал електромобил за 7.500 долари од Кина

Станува збор за нов двосед електромобил од субкомпактната класа со локална цена цена 50 000 јуани. Димензиите на Zhidou D3…
Суперсоничниот автомобил BLOODHOUND SSC со првиот вистински тест

Суперсоничниот автомобил BLOODHOUND SSC со првиот вистински тест

За време на тестот, екипата на BLOODHOUND SSC, која си постави за цел постигнување на нов светски рекорд за максимална…
Honda Civic – 44 години и 10 генерации

Honda Civic – 44 години и 10 генерации

Ентузијастите од Donut Media подготвија видео во кое е прикажана еволуцијата на хечбек Honda Civic од моментот на неговото појавување…
Toyota со кросовер од 600 „коњи“ на SEMA

Toyota со кросовер од 600 „коњи“ на SEMA

На четирикилометарската патека Willow Springs International Raceway, во Калифорнија, новата модификација се покажа побрза од McLaren 650S Spyder, Porsche 911…
Hennessey го откри неговиот нов адут-Venom F5

Hennessey го откри неговиот нов адут-Venom F5

Во момнетов од HPE не коментира детали за својот нов проект Venom F5, за кој сепак знаеме дека името е преземено…
Back to top button
Close