ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

Наскоро Uniti EV

Наскоро Uniti EV

Производството на автомобилот Uniti EV се очекува да стартува во 2019 година, а компанијата истакнува дека веќе сега за ова…
Нов интересен мал електромобил за 7.500 долари од Кина

Нов интересен мал електромобил за 7.500 долари од Кина

Станува збор за нов двосед електромобил од субкомпактната класа со локална цена цена 50 000 јуани. Димензиите на Zhidou D3…
Суперсоничниот автомобил BLOODHOUND SSC со првиот вистински тест

Суперсоничниот автомобил BLOODHOUND SSC со првиот вистински тест

За време на тестот, екипата на BLOODHOUND SSC, која си постави за цел постигнување на нов светски рекорд за максимална…
Honda Civic – 44 години и 10 генерации

Honda Civic – 44 години и 10 генерации

Ентузијастите од Donut Media подготвија видео во кое е прикажана еволуцијата на хечбек Honda Civic од моментот на неговото појавување…
Toyota со кросовер од 600 „коњи“ на SEMA

Toyota со кросовер од 600 „коњи“ на SEMA

На четирикилометарската патека Willow Springs International Raceway, во Калифорнија, новата модификација се покажа побрза од McLaren 650S Spyder, Porsche 911…
Hennessey го откри неговиот нов адут-Venom F5

Hennessey го откри неговиот нов адут-Venom F5

Во момнетов од HPE не коментира детали за својот нов проект Venom F5, за кој сепак знаеме дека името е преземено…
„Летачка“ пешачка патека во Исланд

„Летачка“ пешачка патека во Исланд

Управата на еден мал град во Исланд, сепак, одлучи да го искористи овој уметнички приод за нешто практично и корисно…
Volvo ja претстави специјалната V90 Cross Country Volvo Ocean Race

Volvo ja претстави специјалната V90 Cross Country Volvo Ocean Race

Со купувањето на претставник на серијата V90 Cross Country Volvo Ocean Race, секој корисник ќе придонесе за помагање на научната…
„Уловени“ седан и хечбек верзијата на новиот Ford Focus

„Уловени“ седан и хечбек верзијата на новиот Ford Focus

Производителот Ford веќе тестира различни прототипови на новиот модел на различни локации низ светот, а ова ново шпиунско видео на…
Електричниот камион на Daimler со автономија од 350 km

Електричниот камион на Daimler со автономија од 350 km

Компанијата воедно го претстави и својот прв модел, концептот E-Fuso Vision One, „ тешкаш“ со маса од 23 тони. Електричниот…
Back to top button
Close