ЗАБАВА

Беспилотни автомобили разнесуваат пошта во Јапонија

До 2020 година, компанија која има сериозни проблеми со персоналот поради недостаток на возачи, размислува за спроведување на автономен систем…

McLaren направи часовник со цена од 190.900 долари

Toa е часовник чија цена изнесува 190.900 долари, по парче. Во развојот на хронографот учествувале главниот дизајнер на McLaren, Роб…

Свештеник во црква привлекува следбеници со подарени автомобили

Петмина од нив минатата недела заминаа со своите донирани автомобили, објави изданието ChristianPost. Свештеникот Стивен Чендлер, признава дека на сличен…

Нова батерија која се полни за 20 секунди

Батеријата не содржи запаливи органски растворувачи, туку течни електролити на база на вода. Ова ја прави не само за еколошка,…

Принцот, кој ја бара слободата управувајќи мотоцикл!

Има еден принц, сепак, кој и покрај ограничувањата, не може да одолее на адреналинот во крвта и не се плаши…

Paramount снима филм за Пол Вокер

За режисер на филмот со наслов I Am Paul Walker, е избран Адријан Блитенхаис, познат со биографскиот кино-разказ за Хит…

Планираните 140 „олимписки“ BMW награди станаа 46?!

Ветените за златните освојувачи X6 станаа дизелски X5, а најавената флотила од 140 автомобили се намали на 46 на денот…

Maserati Levante дел од Гинисов рекорд за брзина

За да го постави рекордот тој беше влечен од Maserati Levante. Ова достигнување беше забележано на замрзнато езеро во близина…

Постамент на Peugeot висок 4,8 метри во Женева

Од Peugeot коментираат дека скулптурата на Лав, со должина од 12,5 метри и висина од 4,8 метри, ја симболизира гордоста,…

SEAT го најави својот нов бренд CUPRA

Од SEAT коментираат дека името CUPRA отсекогаш било поврзано со спортските претставници на брендот и дека сега е дојден моментот…
Close