САЕМИ

СЕЅ 2018: Електричниот Kia Niro ЕV „разговара” со пешаците

СЕЅ 2018: Електричниот Kia Niro ЕV „разговара” со пешаците

Претстојната верзија на кросверот ќе биде достапна кон крајот на оваа година. Во возилото класичната предна решетка е заменета со…
CES 2018: Тoyota претстави автономен шатл e-Palette Concept

CES 2018: Тoyota претстави автономен шатл e-Palette Concept

Станува збор за автономен електромобил со отворен управувачки интерфејс, овозможувајќи им на клиентите да монтираат сопствен автоматски систем за управување.…
CES 2018: Hyundai со многу иновации во Лас Вегас

CES 2018: Hyundai со многу иновации во Лас Вегас

Сите три ќе се фокусираат на технологијата за поврзување со иднината, со нејзините растечки предизвици. Една од премиерите ќе биде…
Детроит 2018: Infiniti претставува футуристички Q Inspiration Concept

Детроит 2018: Infiniti претставува футуристички Q Inspiration Concept

Во моментов од Infiniti не коментираат за техничките детали за својот нов концепт, туку нудат само детали од дизајнот на…
CES 2018: Kia со целосно електричен концепт

CES 2018: Kia со целосно електричен концепт

Oд Kia коментираат дека новиот концепт ќе го демонстрира следниот чекор во процесот на електрификација на брендот и дека ќе…
Детроит 2018: Деби за новата Mercedes G-Class

Детроит 2018: Деби за новата Mercedes G-Class

Точниот датум на премиерата е 15 јануари. Целосно од ново надградената G-Class ќе продолжи да користи само носечка конструкција на…
CES 2018: Magna претставува EtelligentDrive Systems

CES 2018: Magna претставува EtelligentDrive Systems

Тој е вграден и тестиран на Tesla Model S. Специјалистите на компанијата создадоа поефикасeн погонски систем, откако направија модификации на…
СЕЅ 2018: Нов електричен кросовер од Byton

СЕЅ 2018: Нов електричен кросовер од Byton

Се уште информациите околу моделот се доста скромни, а се наведува само дека тој ќе располага со LED осветлување и…
Детроит 2018: Новиот Ford Mustang Shelby GT500 пеколно брз

Детроит 2018: Новиот Ford Mustang Shelby GT500 пеколно брз

Експертите од Синиот овал за автомобили тврдат дека автомобилот ќе може да развие над 320 km/h. Погонот на Mustang Shelby…
Honda модели за Токио

Honda модели за Токио

Меѓу најавените модели се CR-V Custom Concept, Step WGN Modulo X Concept, S660 Modulo X Concept и Freed Modulo X…
Back to top button
Close