ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

Кои се најбрзите автомобили на Нирбургринг(видео)

Кои се најбрзите автомобили на Нирбургринг(видео)

Дваесет километри, во кои немаш право на грешка. Подмолни свиоци, промени во висината и секогаш во трка со времето –…
Дури 350 коњски сили за FIAT 500

Дури 350 коњски сили за FIAT 500

FIAT 500 не е особено практичен автомобил, но секогаш може да се претвори во одлична основа за возбудлив тјунинг проект.…
„Највселенски“ концепт во историјата

„Највселенски“ концепт во историјата

Кога автомобилските компании сакаат да го привлечат вниманието на публиката и да укажат на иднината, тие градат несекојдневни концепт модели…
Викенд Тарифа: Трка со камп-приколки со F1 пикантерии

Викенд Тарифа: Трка со камп-приколки со F1 пикантерии

Што ќе се добие ако оставите двајца пилоти од F1 на една празна патека – во случајот од Red Bull…
BMW откри уште детали од новото M5 Компанијата

BMW откри уште детали од новото M5 Компанијата

BMW официјално објави нови детали за новата генерација на M5, што ќе биде претставена официјално до крајот на годината. Баварците…
Викенд тарифа: Краш-тест на Corolla од 1998 против сегашниот модел

Викенд тарифа: Краш-тест на Corolla од 1998 против сегашниот модел

Едниот е од последната генерација на моделот, а другиот од 1998 година. Целта е да се покаже колку е зголемена…
Викенд тарифа: Porsche произведе 1.000.000 единици од легендата

Викенд тарифа: Porsche произведе 1.000.000 единици од легендата

Точно 54 години по почетокот на производството на легендата 911, Porsche забележа склопување на претставник на моделот со реден број…
Back to top button