ЗАБАВА

Постои ли сличност помеѓу паметните телефони и автомобилите?

Постои ли сличност помеѓу паметните телефони и автомобилите?

И кај паметните телефони, како автомобилите, постојат премиум брендови, масовни производи, како и буџетски ставки. Повеќе агенции се обидоа да…
Како жените избираат автомобил?

Како жените избираат автомобил?

Истражувањето во кое учествувале 4.000 луѓе од двата пола, потврдува дека се надминати некои стереотипи и покажува дека дамите се…
Беспилотни автомобили разнесуваат пошта во Јапонија

Беспилотни автомобили разнесуваат пошта во Јапонија

До 2020 година, компанија која има сериозни проблеми со персоналот поради недостаток на возачи, размислува за спроведување на автономен систем…
McLaren направи часовник со цена од 190.900 долари

McLaren направи часовник со цена од 190.900 долари

Toa е часовник чија цена изнесува 190.900 долари, по парче. Во развојот на хронографот учествувале главниот дизајнер на McLaren, Роб…
Свештеник во црква привлекува следбеници со подарени автомобили

Свештеник во црква привлекува следбеници со подарени автомобили

Петмина од нив минатата недела заминаа со своите донирани автомобили, објави изданието ChristianPost. Свештеникот Стивен Чендлер, признава дека на сличен…
Нова батерија која се полни за 20 секунди

Нова батерија која се полни за 20 секунди

Батеријата не содржи запаливи органски растворувачи, туку течни електролити на база на вода. Ова ја прави не само за еколошка,…
Принцот, кој ја бара слободата управувајќи мотоцикл!

Принцот, кој ја бара слободата управувајќи мотоцикл!

Има еден принц, сепак, кој и покрај ограничувањата, не може да одолее на адреналинот во крвта и не се плаши…
Paramount снима филм за Пол Вокер

Paramount снима филм за Пол Вокер

За режисер на филмот со наслов I Am Paul Walker, е избран Адријан Блитенхаис, познат со биографскиот кино-разказ за Хит…
Планираните 140 „олимписки“ BMW награди станаа 46?!

Планираните 140 „олимписки“ BMW награди станаа 46?!

Ветените за златните освојувачи X6 станаа дизелски X5, а најавената флотила од 140 автомобили се намали на 46 на денот…
Maserati Levante дел од Гинисов рекорд за брзина

Maserati Levante дел од Гинисов рекорд за брзина

За да го постави рекордот тој беше влечен од Maserati Levante. Ова достигнување беше забележано на замрзнато езеро во близина…
Back to top button
Close