ИНТЕРЕСНО

SEAT со најголем оперативен профит во својата историја

SEAT со најголем оперативен профит во својата историја

Од шпанската фирма велат дека врз основа на податоците на компанијата-мајка Volkswagen Group, прометот за минатата година исто така достигна…
Шефот на Volvo Cars со високо признание

Шефот на Volvo Cars со високо признание

-Гледам на оваа награда, како признание за напорите на целата организација на Volvo Cars во последниве години, искоментира Самуелсон.  …
Volkswagen со електрични возила од 16 фабрики

Volkswagen со електрични возила од 16 фабрики

Во моментов, тоа се случува во три, а во наредните две години нивниот број ќе се зголеми до девет. Од…
Фановите на Porsche гласаа за електричниот кросовер

Фановите на Porsche гласаа за електричниот кросовер

Германската компанија ги објави резултатите од своето истражување меѓу фановите на брендот, кои дефинитивно се „за“, за ваков автомобил. Производителот…
Lamborghini произведе Huracan со сериски број 10.000

Lamborghini произведе Huracan со сериски број 10.000

Јубилејниот автомобил е од верзијата Huracan Performante во конфигурација Verde Mantis и е наменет за клиент во Канада. Паралелно со…
Subaru и Honda со најлојални купувачи, според студија на Edmunds

Subaru и Honda со најлојални купувачи, според студија на Edmunds

Истражувањето опфати 13,9 милиони корисници, главно од САД, помеѓу 2007 и 2017 година. Резултатите покажуваат дека јапонските брендови Honda, Subaru…
Новaта марка на Volkswagen за електромобили е именувана како SOL

Новaта марка на Volkswagen за електромобили е именувана како SOL

Првиот резултат од оваа соработка е раѓањето на новиот бренд SOL (од шпански – сонце), а првиот модел всушност е…
Продажбата на Lamborghini Urus ги надмина сите очекувања

Продажбата на Lamborghini Urus ги надмина сите очекувања

Според директорот на Lamborghini, Стефано Доменикали, побарувачката за луксузниот кросовер ги надминува сите очекувања. -По реакциите во предпродажниот процес очекувавме…
Geely сакал да купи и дел од BMW?

Geely сакал да купи и дел од BMW?

Неодамна, милијардерот стана најголем приватен акционер во Daimler AG. Списанието не ги наведува причините зошто договорот со BMW не се…
Просечните емисии на CO2 во Европа се зголемуваат

Просечните емисии на CO2 во Европа се зголемуваат

Иако десетици градови ги најавија своите намери да го запрат движењето на стари автомобили, резултатот од овие иницијативи во моментот…
Back to top button
Close