ВИДЕО

ВИДЕО АВТО ПЛУС

Оваа категорија ВИДЕО АВТО ПЛУС претставува електронски медиум за прикажува движечки визуелни моменти кои вреди да се видат а се поврзани со светот на автомобилите, мотоциклите, мотоспортот, транспортот, иновативни решенија поврзани со автомобилизмот, други интересни производи на најголемите автомобилско компании.

Дали ќе купите стан од Aston Martin?

Дали ќе купите стан од Aston Martin?

Изградбата треба да биде завршена во 2021 година и ова ќе биде првиот Aston Martin проект во недвижности и внатрешен…
Ноќна трка во Formula 1 во Австралија?

Ноќна трка во Formula 1 во Австралија?

Дали ви се допаѓа идејата за уште една ноќна улична трка во F1 автомобили, освен онаа во Сингапур. Австралискиот град…
Женски и автомобили во календарот на Liqui Moly за 2018 – а што друго?

Женски и автомобили во календарот на Liqui Moly за 2018 – а што друго?

За овогодинешното издание тие за позадината користат автомобили дотерани од тјунинг-работилницата Hamann. Сличен календар се појави минатата недела – Miss…
Ви го препорачуваме филмот за Ferrari 312B

Ви го препорачуваме филмот за Ferrari 312B

Документарниот филм: Ferrari 312B: Почетокот на револуцијата е исклучително интересен предлог за месец октомври. Во 85 минути е собрано создавањето…
Дрифт – враќање кон корените

Дрифт – враќање кон корените

Најновиот моторен спорт признат од FIA веќе има акумулирана историја и малкумина знаат дека таа започна од планините на Јапонија.…
Нов концептeн електричен SUV од Nissan?

Нов концептeн електричен SUV од Nissan?

Nissan понуди кратко промо видео, со помош на кое најавува дека посетителите на меѓународна изложба во Токио (27 октомври-5 ноември)…
Новиот Porsche 718 GTS доаѓа во декември

Новиот Porsche 718 GTS доаѓа во декември

Porsche објави дека од средината на декември ќе стартуваат испораките на новите спортски верзии 718 Boxster GTS и 718 Cayman…
Kia Stinger достојно се спротистави на Holden Commodore SS-V Redline

Kia Stinger достојно се спротистави на Holden Commodore SS-V Redline

Новата Kia Stinger фастбек е еден од најчесто дискутираните модели на пазарот во моментов. Па логично е да ја споредуваат…
Insignia GSI – нов Опелов владетел на Нирбургринг

Insignia GSI – нов Опелов владетел на Нирбургринг

Најмоќната верзија на Opel Insignia во моментот, која го носи индексот GSI, под чија хауба е 2.0-литарскиот турбо мотор со…
Koenigsegg го собори рекордот на Bugatti Chiron

Koenigsegg го собори рекордот на Bugatti Chiron

Koenigsegg Agera RS успеа да го собори рекордот на Chiron за најбрзо забрзување од 0 до 400 km/h. Ова достигнување…
Back to top button