ЗАБАВА

Teslaquila, комбинација помеѓу Tesla и текила

Teslaquila, комбинација помеѓу Tesla и текила

Претходно оваа година Елон Маск задеваше со Tesla бренд текила како прво априлска шега на Instagram. Но, сега излезе во…
Clarks и Land Rover со колекција на машки чевли

Clarks и Land Rover со колекција на машки чевли

Новата eсенска колекција именувана Life. Limitless на Land Rover и Clarks вклучува три модели. Додека од автомобилската компанија велат дека во…
Ford Mustang со 900 коњски сили го помина Нурбургринг со дрифт

Ford Mustang со 900 коњски сили го помина Нурбургринг со дрифт

Од Ford Motorsport велат дека дрифтањето на патеката Нирбургринг е забрането и иако постојат документирани докази за парцијални дрифтови, Гитин…
Liqui Moly со The Girls Calendar 2019

Liqui Moly со The Girls Calendar 2019

Може да се видат спортски автомобили како Lamborghini Aventador, Audi R8 V10 plus, Mercedes AMG GT S и Dodge Charger.…
Јаguar и Дуа Липа во соработка

Јаguar и Дуа Липа во соработка

Настанот ќе го одбележи почетокот на европската турнеја, како и популаризација на Jaguar SUV семејството, во кое се вклучени моделите…
BMW соработува со Pop-up хотелот The Lovelace во Минхен

BMW соработува со Pop-up хотелот The Lovelace во Минхен

Ноќен и културен центар, шоу-сцена, форум за разговори и забава-место во едно, тоа е Pop-up хотелот The Lovelace во Минхен.…
Единствен автомобил-амфибија, Hobbycar потона во езеро

Единствен автомобил-амфибија, Hobbycar потона во езеро

Од време на време предметниот Hobbycar излегува од музејот и ги забавува туристи на едно од езерата во Тенеси заедно…
Се продава Алфata на Мухамед Али

Се продава Алфata на Мухамед Али

Али ја купува Алфата од европски дилер на автомобили во Лејк Форест, во Илиноис. Тој го управувал автомобилот  кратко време,…
Путинмобилот филмска атракција

Путинмобилот филмска атракција

Што точно ќе биде улогата на Aurus Senat во приказната нe се знае. Вклучувањето на Путинмобилот во филмот ја потврди…
Пронајден сопственикот на првиот Ford Mustang

Пронајден сопственикот на првиот Ford Mustang

Пред 54 години, Клаудиј и Хелен Браун отишле со својата ќерка Гејл во Фордовиот дилерски центар за да  купат подарок.…
Back to top button
Close