ЗАБАВА

Се одржа второто издание на Skopje Classic Day 2019 (Галерија)

Се одржа второто издание на Skopje Classic Day 2019 (Галерија)

Денес, Скопје беше повторно домаќин на уште една фантастична манифестација со меѓународен карактер. Благодарение на клубот “Gentleman’s Crew”, “Skopje Classic…
“Skopje Classic Day 2019” – 01.06

“Skopje Classic Day 2019” – 01.06

По успешната организација на минатогодишниот “Skopje Classic Day”, оваа година организаторите повторно ја збогатуваат агендата на настани во Скопје, со…
Тура низ фабриката на Rimac

Тура низ фабриката на Rimac

За помалку од 10 години Rimac прерасна во производител на електрични автомобили кој соработува со некои од најголемите имиња во…
Викенд тарифа: Honda NSX vs. Nissan GT-R

Викенд тарифа: Honda NSX vs. Nissan GT-R

Вечна дилема, што е подобро, поскап супер автомобил, или поевтин спортски, со дополнително вложување во тјунинг модификации? Ова прашање решија…
Avto Plus Street Show – денот низ 250 слики

Avto Plus Street Show – денот низ 250 слики

Погледнете низ оваа мега галерија како помина првиот Avto Plus Street Show. Наредната година ги очекуваме сите кои не успеаја да…
Новиот автомобил Aston Martin на Бонд е полн со уреди

Новиот автомобил Aston Martin на Бонд е полн со уреди

Aston Martin објави слики од развојот од уредите инспирирани од филмовите за овој автомобил од 3,6 милиони долари. Минатото лето…
Новиот автомобил на Џејмс Бонд е откриен

Новиот автомобил на Џејмс Бонд е откриен

Фотографиите на моделот, чие име се уште не е познато, започнаа да се појавуват минатата недела, а актерот Даниел Крег…
Викенд тарифа: Model 3 Performance vs. BMW M3

Викенд тарифа: Model 3 Performance vs. BMW M3

Поттикнати од твитовите на Елон Маск, каде тој се фали со перформансите на својот Model 3, дечките од TopGear решија…
Викенд тарифа: G63 против RS3 и GTS

Викенд тарифа: G63 против RS3 и GTS

Дечките од TopGear овој пат решија да ги измерат силите на три германски популарни модели од три различни класи, а…
Audi e-Tron во новиот спот на Avengers: Endgame

Audi e-Tron во новиот спот на Avengers: Endgame

Во видео спотот наречен „The Debriefing“, Капетан Марвел седи со владин агент, кој има за задача да ја воведе во…
Back to top button